Zawsze bądź sobą.

Czym jest inność i dlaczego nie warto naśladować znajomych lub gwiazd?

Bycie wyjątkowym i oryginalnym nie jest łatwe, lecz każdy z nas jest inny i wyjątkowy.  Każdy ma coś w sobie czego nikt inny nie ma, musisz tylko to odkryć w sobie i pokazać światu. Nie bój się odrzucenia.

Kiedy człowiek odstaje od społeczeństwa, wyróżnia się wśród rówieśników, to czuje się odrzucony przez to społeczeństwo. Dlaczego tak się dzieje? Ludzi możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ci, którzy uwielbiają się wyróżniać w tłumie i przychodzi im to z łatwością, natomiast drudzy najchętniej zamknęliby się w czterech ścianach tylko po, aby ukryć się przed całym światem.

Większość po prostu boi się, że jeżeli nie będzie taki sam jak wszyscy, to inni go nie zaakceptują takim jakim jest. Z tego powodu wiele osób chce być podobnym do znanych i popularnych osób z pierwszych stron gazet.

Myślisz, że jeżeli będziesz tak samo się ubierał i wyglądał jak twoja ulubiona gwiazda, to otoczenie cię zaakceptuje? Nie!

Życie to nie zawody kto jest lepszy bądź ładniejszy. Czasami może nam się tak wydawać, bo taki obraz kreują nam media, ale to tylko pozory. Jeśli Ty sam siebie nie zaakceptujesz takim jaki jesteś, to inni również tak samo będą cię postrzegać.

Miej swój styl!

Najwięcej warte są osoby, które mają swój styl. Nikogo nie naśladują ani nikogo nie udają. Po prostu zaakceptuj siebie, polub swoje wady. Nie ma idealnych ludzi, każdy ma zalety i wady. O tych drugich zapomnij, choć na chwilę, a skup się na swoich zaletach.

Czasami za bardzo skupiając się na swoich niedoskonałościach, zapominamy że w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze oraz te mniej ważne. Do tych ostatnich należą nasze słabe strony.

Dobrze jest znać swoje słabe strony, ale tylko po to aby móc je zneutralizować dzięki swoim mocniejszym stronom. Jestem pewna, że ty również je masz. Musisz tylko odkryć je w sobie.

Wypisz swoje zalety na kartce!

Najprostszym sposobem jest wypisanie osobno swoich zalet i wad. Kartkę z wadami należy następnie spalić i zapomnieć, natomiast kartkę z zaletami codziennie rano odczytywać, aby dodać sobie sił i motywacji każdego dnia.

W życiu nie ważne jest to jak człowiek wygląda, ale jakie wartości sobą reprezentuje. O byciu dobrym nie świadczą markowe ubrania, ale to jaki stosunek do ludzi ma dana osoba.

W życiu należy kierować się zasadami, które w swej naturze mają szacunek do drugiego człowieka i całego świata. Traktuj ludzi tak samo jak ty chciałbyś aby oni traktowali ciebie. Ja wierzę, że dobro wraca.

Bądź sobą! Bo jesteś kimś wyjątkowym, kto zasługuje na kogoś wyjątkowego. Nie zamartwiaj się tym, że pomimo, że twoje koleżanki mają już męża, a ty wciąż jesteś sama, bo po prostu nie przyszedł na ciebie jeszcze ten czas. Oryginały są więcej warte niż tandetne kopie.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Flawless Bananaa
15 października 2016 20:42

Bycie sobą to najpiękniejsze co może być i szkoda, że tak mało ludzi o tym wie :/

flawlessbananaa.blogspot.com