Warto uczyć się na błędach!

Powiedzenie mówi, że tylko ten, co nic nie robi nie popełnia błędów. Dlaczego więc tak bardzo boimy się porażki? Błędy popełnia każdy.

Jednak my kobiety jesteśmy bardziej wrażliwe na negatywne obrazy i trudniej znosimy porażki. Nie mówię, że mężczyźni są mniej emocjonalni, nie płaczą, bo każdy ma prawo mieć gorszy dzień. Artykuł jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, których ostatnio przybywa na moim blogu;)

Czasami w obawie przed porażką zbyt łatwo rezygnujemy z marzeń. Za obawą przed popełnieniem błędu stoją nasze największe demony.

W każdym drzemie demon, którego trzeba się pozbyć, aby osiągać sukcesy. Zastanawiasz się czym dokładnie jest twój demon?

Zły demon jest niczym innym jak przeciwieństwem wewnętrznej siły, która drzemie w Tobie.

Kiedy popełniasz błąd mówisz do siebie jestem słaba, głupi, beznadziejna. Brzmi znajomo? Jednak tak naprawdę to twój demon wtedy dominuje i jest górą, że Ty jesteś zbyt słaby i wierzysz w te bzdury.

Co zrobić, aby pokonać demona?  Wystarczy odrobina wyobraźni. Wyobraź sobie siebie jako małą dziewczynkę(chłopca), której coś nie wyszło i powiedz sobie, że nikt nie jest idealny i ma prawo popełniać błędy i mimo wszystko kochasz ją.

Błędy nie są naszym wrogiem, ale kluczem do osiągnięcia czegoś interesującego, wyjątkowego i zaskakującego. Sukces polega na tym, by iść od porażki do porażki nie tracąc przy tym entuzjazmu. Czasami trzeba coś zepsuć, aby się wyróżnić.

Uciekając przed wpadką sprawia, że żyjesz zbyt ostrożnie. Równie dobrze mogłabyś nie żyć. Wtedy ponosisz porażkę przez walkowera.

Sukces nie polega na tym, jak twoje życie wygląda w oczach innych. Chodzi o to, jak on tobie pasuje. Nigdy nie odnajdziesz szczęścia, jeżeli będziesz zaspokajać ambicje innych i podążać wyznaczoną ścieżką. Nie idź za tłumem, lecz wyznacz sobie własną drogę do sukcesu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x