Krótki poradnik dla blogerów.

Blog jest miejscem publicznym, do którego każdy użytkownik internetu może dotrzeć. Jak sprawić, aby zyskać stałych czytelników?

Blog to dla każdego blogera miejsce, w którym może podzielić się swoją opinią i wiedzą na wybrany temat. Ważne jest, aby to o czym się pisze płynęło prosto z serca, bo w przeciwnym przypadku blog zaginie pośród innych blogów. W tym celu napisałam krótki poradnik dla początkujących blogerów.

Grupa docelowa – czytelnicy

Zakładając bloga czy stronę musisz określić do jakiej grupy czytelników jest on skierowany. Zapoznaj czytelników z treścią strony poprzez zamieszczenie opisu bloga, po którym użytkownik strony będzie wiedział czego może spodziewać się na twoim blogu.

Moją przygodę z blogowaniem zaczęłam jakieś 7 lat temu. W tym czasie wiele się nauczyłam i zdobyłam nowe umiejętności. Poznałam również wiele ciekawych i interesujących osób, z niektórymi wciąż utrzymuje kontakt wirtualny. Gdyby nie znajomi z blogosfery, to pewnie by mnie tutaj z wami nie było aż tyle lat.

Początkowo Blog Singielka miał być kobiecym blogiem wyłącznie dla Pań. Jednak z czasem zauważyłam, że Panowie też chętnie zaglądali na mojego bloga, chociaż niektórzy się do tego nie przyznawali, ale statystyki nie kłamią. Obecnie Jasminengirl jest blogiem dla wszystkich. Poruszam tematy wszelakie, ale głównie związane z relacjami międzyludzkimi (damsko-męskie) oraz motywacja i rozwój osobisty.

Dobra treść, konstrukcja i wygląd

Wygląd strony to twoja wizytówka, która potrafi przyciągnąć albo zniechęcić czytelnika. Dodatkowo ważna jest też konstrukcja i dobra treść. Warto przypomnieć sobie umiejętności, które nabyłeś podczas lekcji języka polskiego w szkole, w tym zasady ortografii i gramatyki. Warto zainwestować w profesjonalny wygląd strony.

Posty osobiste

Wyznacz granicę między życiem blogowym a realnym, ale czasami czytelnicy chcą wiedzieć jak spędzasz czas kiedy nie piszesz postów lub w jakim miejscu najchętniej pracujesz nad blogiem. Bloger to osoba publiczna, więc zakładając bloga musisz mieć to na uwadze. Ewentualnie możesz prowadzić stronę anonimowo.

Zakładka „autor”

Na stronie głównej obok opisu bloga musi znaleźć się też opis autora bloga. Czytelnicy chcą wiedzieć kim jesteś, co lubisz, jakie masz zainteresowania.

Social media

Bez mediów społecznościowych żaden blog by nie istniał. Dzięki różnym portalom zrzeszających blogerów możesz poznać innych blogerów i nawiązać nowe znajomości. Portale społecznościowe są po to, aby z nich korzystać. Pod warunkiem, że potrafimy mądrze z nich korzystać. Ważne jest regularne publikowanie newsów w social mediach.

Darmowe bezpłatne narzędzia do projektowania i grafiki.

Blog musi być przede wszystkim przejrzysty, aby czytelnik chciał go czytać. Dobrze jest zapoznać się z programami graficznymi, dzięki którym łatwo obrobisz zdjęcia na stronę, zrobisz grafiki na portale społecznościowe czy plannery organizacyjne. Poniżej wymieniam te, z których ja korzystam najczęściej:

  • GIMP
  • Paint.net
  • Snapsed
  • pl.freepik.com
  • edytory tekstowe (WPS Office)
0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments