Cechy kobiet przyciągające mężczyzn!

Jak cechy naszego charakteru działają na wybór partnera. Które cechy kobiet przyciągają mężczyzn, a jakich nie lubią?

Każdy mężczyzna ma swój wymarzony obraz idealnej partnerki. Większość mężczyzn to wzrokowcy, a więc wygląd fizyczny ma znaczenie przy wyborze partnerki. Jednak wygląd to nie wszystko, bo uroda przemija, a charakter pozostaje. Jakie cechy kobiet najbardziej przyciągają mężczyzn, a czego nie lubią w kobietach?

Cechy kobiet, które przyciągają mężczyzn:
 1. Życzliwość. Mężczyźni lubią miłe i uśmiechnięte kobiety.  Bądź zawsze i dla wszystkich miła, w tym również dla siebie. Mężczyźni nie lubią wiecznego narzekania i marudzenia, czyli „księżniczkowym fochom” mówią stanowcze Nie!
 2. Samodzielność. Mężczyźni lubią być pomocni, ale nie lubią kiedy kobieta ciągle prosi o drobnostki, które mogła by zrobić sama. Mężczyźni uwielbiają kobiety, które są niezależne samodzielne i odpowiedzialne. Imponuje im, że kobiety jako pozornie słaba płeć potrafią radzić sobie nawet w trudnych sytuacjach. Mężczyźni wybierając sobie materiał na żonę szukają partnerki, która będzie dla nich oparciem.
 3. Wyrozumiałość. Mężczyźni chcą, aby ich partnerka potrafiła zrozumieć ich potrzeby, a nie tylko wymagała zaspokajania swoich potrzeb.
  Szczerość to pierwsza cecha, na jaką zwracają mężczyźni, kiedy poznają kobietę. Nikt nie lubi być oszukiwany. Mężczyźni nie lubią dziewczyn, które cały dzień „siedzą” na telefonie i plotkują z koleżankami.
  Wsparcie. Mężczyźni chcą dawać oparcie kobiecie, ale oczekują od wybranki tego samego. Jeżeli zauważysz, że mężczyzna miał trudny dzień, to powiedz mu coś miłego.
Cechy kobiet, które odpychają mężczyzn:
 1. Bycie „needy” czyli potrzebujesz faceta non stop i nie masz poza nim żadnych własnych zainteresowań. Jak wspomniałam powyżej mężczyźni lubią samodzielne kobiety, które mają własne pasje oraz potrafią zainteresować swoimi pasjami mężczyznę.
 2. Brak dystansu, brak poczucia humoru. Mężczyźni lubią zabawne kobiety, które mają dystans do siebie i potrafią śmiać się z siebie. Nie lubią zbyt poważnych kobiet, które nie mają poczucia humoru. Mężczyźni lubią inteligentne kobiety, ale nie lubią przemądrzałych kobiet, które uważają, że wszystko wiedzą najlepiej.
 3. Brak energii, brak pomysłu na spędzenie czasu. Czasami zdarzają się dni, w których nic nam się nie chce. Jednak warto wyleczyć w sobie lenia i wyjść z domu, chociaż na krótki spacer. Mężczyźni nie lubią kiedy kobieta siedzi w dresie cały dzień w domu. Jeżeli jesteś typową Drama Queen i lubisz narzekać na swoje życie, to nic dziwnego, że jeszcze nie masz partnera.
 4. Siedzenie na Instagramie. Social media towarzyszą nam dziś na każdym kroku. Jednak warto oddzielić życie rzeczywiste od alternatywnego. Jeśli cały swój czas śledzisz profile na Instagramie bądź sama dodajesz nowe zdjęcia i oczekujesz lajków, to zastanów się czy nie żyjesz już w świecie wirtualnym zamiast rzeczywistym. Kiedy rozmawiasz z kimś twarzą w twarz, odłóż na ten czas telefon i skup się na rozmówcy. Nikt nie lubi gadać do ściany.
 5. Brak pewności siebie. Mężczyźni lubią sympatyczne i pewne siebie kobiety, które znają swoją wartość. Nawet jeśli jesteś nieśmiała, to nie musi oznaczać, że nie podobasz się żadnemu facetowi. Uwierz w siebie i jeśli ktoś zaprasza cię na randkę, to znaczy, że jesteś dla niego atrakcyjna.
0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nasurka
29 lipca 2018 06:05

na pewno sporo w tym racji, ale z drugiej strony – nie każdego przyciąga i nie każdego odpycha to samo
to co jednych odpycha, innych może przyciągnąc
bo w sumie miłość to jednak kochanie też za to, co większosć uznałaby wadami, więc jeśli ta "wada" nas wyróżnia z tłumu to widocznie wcale złą cechą nie jest 😉
świetnie się rozwijasz, podziwiam 😀
oby tak dalej!
pozdrawiam i zapraszam na nowy blog
nasurka.wordpress.com

Singielka
29 lipca 2018 16:05
Reply to  Nasurka

zgadzam się:) czasami bywa że czegoś w sobie nie lubimy, a ktoś inny za to właśnie nas lubi..