Chemia miłości

To nie przeciwieństwa zewnętrzne przyciągają do siebie ludzi, a ich wewnętrzne podobieństwo.

Prawdziwa miłość nie patrzy na to co widać na zewnątrz, lecz zwraca uwagę na piękno płynące z serca. Wielu się zastanawia czym jest miłość i jak rodzi się to uczucie. Czasami niektóre osoby na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasujące rozumieją się lepiej niż ktokolwiek inny. Jak to się dzieje, że przeciwieństwa się przyciągają i czy miłość dwóch różnych osób ma sens?

Żyli długo i szczęśliwie… Tak kończą się wszystkie baśnie, gdzie książę i księżniczka  wiodą razem szczęśliwe i długie życie. Jednak nie wszystkie bajki mają szczęśliwe zakończenie, bo prawdziwe życie to nie bajka.

Jakie są etapy rozwojowe miłości?

Moim zdaniem nie ma miłości od pierwszego wejrzenia. Można się kimś zauroczyć, ale zauroczenie to nie miłość. Na początku jest pragnienie, czyli chęć zdobycia drugiej osoby, a po nim następuje owa faza zauroczenia, w której nie widzimy wad ukochanej osoby, jest miło i przyjemnie spędzamy wspólnie czas. Jednak mniej więcej po kilku miesiącach zauroczenie mija i zaczynamy dostrzegać wady partnera.

Zaczynamy się lepiej poznawać (kolejny etap), wtedy interesuje nas wszystko co dotyczy naszego partnera, chcemy znać jej przeszłość, co robi, jak lubi spędzać czas oraz jakie ma plany na przyszłość. Jeżeli pokrywają się z naszymi planami, to jest szansa, że przejdziemy do następnego etapu. Tutaj ważna jest komunikacja i umiejętność wyrażania swoich opinii. Kiedy czujesz, że to ten jedyny/jedyna, z którą chciałbyś spędzić resztę życia następuje zobowiązanie, w którym przychodzi odpowiedni moment na dwa najważniejsze słowa, które każdy pragnie usłyszeć.

Słowa „kocham cię” nie należy wypowiadać zbyt wcześnie, ponieważ prawdziwa miłość dojrzewa z czasem. Zawsze ważniejsze są czyny, a kiedy już wiemy, że nasze uczucia są odwzajemnione i druga osoba czuje to samo wtedy możesz wypowiedzieć co czujesz.

Istnieje jeszcze tzw. miłość przyjacielska, czyli znana strefa friendzone. Ona i on czują się dobrze w swoim towarzystwie, znają się od zawsze jak łyse konie, ale nie łączy ich nic oprócz wspólnego spędzania czasu (wspólna pasja, praca). Są zarówno plusy jak i minusy takiego „związku”.

Przyjaźń damsko-męska istnieje tylko pod warunkiem, że obie strony chcą tego samego. Nie jest możliwa jeżeli jedna strona czuje coś więcej niż tylko koleżeński układ. Czasami zdarza się, że zrodzi się z tego miłość, ale jak wspomniałam tylko gdy obie strony czują to samo.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments