co warto przeczytać

Co warto przeczytać?

Książki to moja ukryta pasja. Lubię w wolnych chwilach zaszyć się i poczytać. Dlatego podpowiem co warto przeczytać i zwrócić uwagę sięgając po książkę.

Literatura młodzieżowa to najchętniej czytane książki przeze mnie, pomimo że czasy młodości mam już za sobą. Co warto przeczytać i zwrócić uwagę sięgając po książkę z tego gatunku?

Zbliżają się wakacje, mnóstwo wolnego czasu. Co warto przeczytać i zwrócić uwagę wybierając książkę na wakacje?

Brittainy C.Cherry Trylogia „Żywioły” (Powietrze, Ogień, Woda, Siła)

1. Powietrze, którym oddycha – w skrócie książka opowiada o tym, jak można kogoś przekreślić na podstawie przeszłości, tak właśnie otoczenie postrzegało głównego bohatera Tristana jako dziwaka, potwora i odludka trzymającego się na uboczu. Kiedy do małego miasteczka przyjeżdża Elizabeth, to wszyscy mówili jej, że ma nie zbliżać się do Tristana. Ona jednak postanowiła poznać go i jego historię bliżej, ponieważ ona sama również wiele przeszła,

2. Ogień, który ich spala – podobna historia jak w „Powietrzu”, z tym że tylko główny bohater Logan ma ciemną przeszłość i odrzuca każdą pomoc kto tylko chce się do niego zbliżyć, ponieważ uważa, że przynosi innym nieszczęścia. Jednak w jego w życiu pojawia się Alyssa, która chce mu pomóc.

3. Woda, która niesie ciszę – ostatnia jaką czytałam i chyba zdecydowany mój faworyt spośród całej czwórki. Maggie i Brooks znali się od dzieciństwa, ponieważ Brooks przyjaźnił się z bratem Maggie. Maggie od zawsze wiedziała, że są sobie przeznaczeni, jednak on na początku unikał jej. Jednak wydarzenia w życiu Maggie, po których straciła głos zbliżyły ich nieco do siebie.

4. Siła, która ich przyciąga – cała seria jest przepełniona emocjami zarówno pozytywnymi, jak i czasami negatywnymi, podobnie jest w tej części. Lucy, Marie i Lyric to trzy siostry, które po śmierci matki zostały skazane na siebie. Lycy i Marie trzymały się razem, jednak najstarsza Lyric wyjechała i nie utrzymuje z siostrami bliskiego kontaktu. Natomiast Graham ma ciężarną żonę Jane, która po urodzeniu dziecka córeczki znika bez śladu. Pewnego dnia drogi Lucy i Grahama się krzyżują, a kiedy Graham już zapomniał o swojej zaginionej żonie. Nagle pojawia się Jane i mówi dlaczego zniknęła.

Martyna Senator „Z popiołów”

Pierwsza książka polskiej autorki, którą czytałam. Wydarzenia z przeszłości zmieniły Sarę nie do poznania, odcisnęły piętno na jej poczuciu własnej wartości i zaufaniu do ludzi. Jest teraz pewna, że miłość sprowadza się jedynie do cierpienia. Przynosi ból, łzy i rozczarowanie. Przekonał się o tym także Michał, którego wykorzystała była dziewczyna. Przypadkowe spotkanie dwóch poranionych dusz uruchamia ciąg niespodziewanych zdarzeń i pozwala im poznać życie na nowo. Budowany od lat mur, którym otaczała się Sara, zaczyna pękać za sprawą opiekuńczego Michała. ​    

 Tillie Cole „Tysiąc pocałunków”

Przed śmiercią babcia Poppy wręcza jej słoik z tysiącami pustych karteczek, które ma wypełnić wyjątkowymi pocałunkami i mówi jej, że sama miała podobny z pocałunkami z dziadkiem.  Rune pojawił się w życiu Poppy przypakiem, ponieważ w wieku 5 lat przeprowadził się z rodzicami z Norwegii do Ameryki i zamieszkał w sąsiedztwie Poppy w domu naprzeciw. Poppy i Rune byli nierozłączni i nawet połączyło ich coś więcej. Jednak po kilku latach ojciec Rune dostał ponowne przeniesienie do Oslo i Rune musiał ponownie wyjechać i opuśćić Poppy. Poppy postanowiła zerwać całkowity kontakt z Runem. Jednak Rune po upływie 2 lat ponownie wraca do Ameryki i chce się dowiedzieć czemu Poppy z nim zerwała.    

Natasha Preston „Silence”

Ostatnia książka, którą skończyłam parę dni temu. Opowiada o dziewczynie Oakley, która sama zdecydowała, że nie mówi, a mimo wszystko prowadzi prawie normalne życie. Jej milczenie jest wynikiem pewnego wydarzenia z przeszłości. Zarówno rodzina jak i znajomi Oakley, w tym Cole starają się jej pomóc i wspierają ją.    

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments