dobre pierwsze wrażenie

Efekt pierwszego wrażenia!

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Zastanawialiście się kiedyś ile czasu mija na ocenę pierwszego wrażenia? Muszę was trochę zmartwić, bo bardzo niewiele tylko kilka sekund , a czasami i mniej. Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Nieważne czy to rozmowa kwalifikacyjna czy randka. Wszędzie liczy się, aby zrobić jak dobre pierwsze wrażenie. Łatwiej jest osobom pewnym siebie. Pewność siebie odgrywa ogromną rolę przy pierwszym wrażeniu. Jednak występują również inne czynniki, które także wpływają inaczej mówiąc decydują jak odbiera nas otoczenie.

Czynniki, które decydują o pierwszym wrażeniu:
Twoje nastawienie do sytuacji.

Wszystko zależy od twojego nastawienia. Czasami wystarczy zmienić myślenie, aby twoje życie było lepsze. Jeśli chcesz zmienić coś, to zacznij od siebie. Negatywne emocje i myśli powodują że wszystko przychodzi trudniej. Jeśli idziesz przykładowo na rozmowę o nową pracę bądź zawsze dobrze nastawiony oraz skupiaj się na swoich tylko mocnych stronach. Jeśli zapytają cię o coś co jest twoją słabą stroną, to powiedz że uwielbiasz wyzwania i szybko uczysz się nowych rzeczy. Odpowiednie nastawienie przydaje się również w kontaktach towarzyskich. Jeśli masz randkę to pomyśl o tym jako okazję do normalnej rozmowy, wymiany poglądów.  Nie zakładaj od razu że to mężczyzna twojego życia i musisz go zdobyć.

Pewność siebie

Pewne siebie osoby są zazwyczaj bardzo energiczne i skłonne do spontanicznych działań. Osoby uśmiechnięte i optymistycznie nastawione bardziej przyciągają ludzi. A brak energii na starcie jest brane jako brak zaangażowania w pracę. Brak zainteresowania rozmówcą. Więcej o pewności siebie w osobnym artykule.

Mowa ciała

Kontakt niewerbalny inaczej potocznie zwany językiem ciała mówi o nas wiele więcej niż sami o sobie mówimy. Jak nauczyć się kontrolować swoją postawę ciała? Zdradzę wam siedem sekretów pozytywnej mowy ciała. Na pierwszym miejscu zawsze na twarzy powinien widnieć uśmiech. Bądź uśmiechnięta. To o czym myślisz jest widoczne na twojej twarzy. Jeśli będziesz wyglądać na smutną, to będziesz mniej atrakcyjna dla otoczenia. Gestykulacja jest ważna, ale warto pamiętać, żeby nie machać rękami zbyt mocno. Podczas gestykulacji pamiętaj aby mieć złączone palce, dłonie trzymaj zawsze poniżej linii podbródka oraz unikaj krzyżowania rąk i nóg. Podczas rozmowy od czasu do czasu warto przytakiwać głową, ale nie rób tego zbyt często.  Ważne jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Ważna jest postawa ciała. Garbienie się jest nieatrakcyjne. Podczas mówienia stój prosto, a gdy słuchasz pochyl się do przodu. Stój tak blisko rozmówcy, żebyś czuł się komfortowo. Subtelnie odzwierciedlaj mowę ciała innych ludzi. Jednak nie małpuj ślepo rozmówcy.

Kontakt wzrokowy

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego to najważniejsza część rozmowy z drugą osobą. Jeżeli będziesz uciekać wzrokiem na boki, to może oznaczać z twojej strony brak zainteresowania rozmówcą. Warto poćwiczyć utrzymanie kontaktu wzrokowego np. grając w zgadywanki jaki kolor oczu ma partner?

Ciekawość to również umiejętność słuchania. Bądź zainteresowany tym o czym mówi druga osoba nawet jeśli nie jesteś tym tematem zainteresowany. Możesz później zmienić temat.

Dystans

Zazwyczaj jest tak, że czasami budujemy wokół siebie zbyt wysoki mur obronny i trudno innym jest przedostać się do nas. Nie trzymaj ludzi zbyt daleko od siebie, bo później trudniej ci będzie nawiązać kontakty towarzyskie czy biznesowe. Postaraj się wierzyć, że istnieją na tym świecie dobrzy ludzie.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments