Czym jest szczęście!

Szczęście to moment, który trwa czasami chwilę. Wystarczy wiedzieć czego się pragnie i dążyć do spełnienia marzeń.

Marzenia same się nie spełniają, marzenia to cele z długim terminem realizacji. Aby być szczęśliwym człowiekiem trzeba zadać sobie dwa ważne pytania.

Pierwsze pytanie to gdzie chciałabym teraz być?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli ci uzyskać informacje czy jesteś zadowolona ze swojego obecnego życia oraz czy jesteś osobą spokojną szukającą ciszy czy osobą dynamiczną lubiącą szalone przygody.

Drugie pytanie to co sprawia że jesteś szczęśliwa?

Jedyną drogą do szczęścia jest odnalezienie swojej pasji, czyli to co sprawia że czujemy się dobrze. W odnalezieniu pasji pomocne będzie napisanie na kartce swoich mocnych stron. Zastanów się czy potrafisz na co dzień wykorzystać swoje możliwości. Kiedy możemy pokazać się od najlepszej strony, wtedy czujemy się dobrze.

Wdzięczność za drobne rzeczy czy gesty, jakimi ktoś nas obdarza, to niezawodny sposób na poprawę humoru. Jeżeli nie będziesz potrafił docenić tego co masz, to nie oczekuj niczego więcej.

Droga do szczęścia jest prosta. Wystarczy zaakceptować, pokochać siebie i mieć cele w życiu.

Zastanów się co ostatnio zrobiłaś po raz pierwszy? Nowe doświadczenie wnosi wiele dobrego. Uczenie się nowych rzeczy to rozwój.

Kiedy ostatnio byłaś spontaniczna?  Co zawsze chciałaś zrobić, ale nie miałaś odwagi. Spróbuj czasami zapomnieć o tym co miałaś w planach i zrób coś niespodziewanie. Życie to nic innego jak przygoda dla odważnych. Oczywiście nie musisz nic robić wbrew sobie, bo najważniejsze jest to, żebyś ty czuła się szczęśliwa.

Wyobraź sobie siebie za 10 lat. Jeżeli będziesz miała wizję siebie z przyszłości, to łatwiej będzie ci dążyć do spełnienia twojej wizualizacji.  Zastanów się o czym myślisz przed snem. Cokolwiek to jest tego ci potrzeba.

Szczęściem jest również miłość. Ta jedna jedyna, na którą czasami czekamy latami.  Zastanów się jak wyobrażasz sobie idealny związek. Wyobrażanie sobie partnera, jakiego szukamy, pomaga wybrać właściwego. Jaką naukę wyniosłeś z poprzedniego związku. Każda relacja wywiera na nas wpływ. Warto uczyć się na błędach, czego oczekujesz, a czego nie akceptujesz.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments