Kiedy jesteśmy gotowi… na związek?

Nie ma  jednego wieku, kiedy osoba dorosła powinna wejść w związek z drugą osobą. To kwestia indywidualna. Jednak nie wszyscy potrafią uszanować czyjś wybór lub wybory.

Większość singielek jest pod naciskiem rodziny, która się wciąż dopytuje kiedy w końcu przedstawisz nam swojego chłopaka, narzeczonego blebleble… Niektóre z nich na siłę próbują sobie kogoś znaleźć, aby tylko rodzina była zadowolona.
Jednak każdy ma swój czas i na każdego przyjdzie strzała amorka. Czasami lepiej później niż męczyć się z niewłaściwym facetem bądź marnować czas na bycie z kimś kto nie akceptuje ani nie szanuje ciebie.
Na początek musisz jasno sprecyzować czego oczekujesz od siebie i być szczęśliwą singielką, która nie potrzebuje mężczyzny aby ją dowartościowywał. Poniższe rady mogą być adresowane również do mężczyzn, ponieważ oni także nie zawsze są gotowi na związek.

Czym charakteryzują się osoby, które są gotowe aby stworzyć prawdziwy i trwały związek?

Takie osoby nie szukają partnera, aby zadowolić wszystkich dookoła i znajomych. Oni mają swoje życie, z którego są w pełni zadowoleni i nie czują się samotni. Gdyby pojawił się w twoim życiu mężczyzna dodałby tylko trochę więcej blasku, bo nie potrzebujesz faceta, aby być szczęśliwa. Jako singielka czujesz się spełniona, rozwijasz się, masz fajną pracę, atrakcyjne zainteresowania i co najważniejsze pasje, dzięki której czujesz się dobrze.

Związek to sztuka kompromisów. W związku nie liczą się tylko twoje potrzeby, ale musisz uwzględniać partnera w swoje plany.

Od początku musisz jasno sprecyzować czego oczekujesz od partnera oraz czego poszukujesz w związku.
Nie szukasz idealnego partnera, bo ideały nie istnieją (zarówno nie ma idealnych kobiet jak i mężczyzn).
Wiesz że związek to ciężka praca, aby związek się rozwijał wymaga pielęgnacji i czasu. Jeśli nie stawiasz siebie na pierwszym miejscu to oznacza że dojrzałeś do związku. Natomiast jeśli żyjesz w ciągłym pośpiechu i nie masz czasu nawet dla najbliższej rodziny i zaniedbujesz znajomych to oznacza że nie jesteś jeszcze gotowy na poważny związek. Jak wyżej wspomniałam związek to praca dwóch osób, którzy nie myślą o sobie tylko o drugiej osobie.
Jeśli masz wątpliwości czy powinieneś się wiązać z drugą osobą to również nie jesteś jeszcze gotowa na związek, bo jeżeli naprawdę tego potrzebujesz to nie będziesz miał żadnych wątpliwości. Na przykład jeśli nie potrafisz zdecydować, z kim chciałbyś być oznacza, że tak naprawdę nie potrzebujesz nikogo bądź nie jesteś jeszcze na tyle dojrzały, aby stworzyć związek. To samo dotyczy obojga płci;)

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments