O czym rozmawiać na randce!

Co zrobić kiedy wyczerpie nam się lista tematów do rozmowy?

Pierwsza randka to jeden z najtrudniejszych etapów dla potencjalnych przyszłych partnerów. Chcemy jak najlepiej wypaść, a także chcemy jak najlepiej poznać drugą osobę. Dlatego zadajemy mnóstwo pytań, aby lepiej poznać się wzajemnie. Niestety w pewnym momencie może pojawić się niezręczna cisza, która może zepsuć niejedną randkę.

Na początku dobrze się nam rozmawia, ale po czasie wspólne tematy się wyczerpały i nastaje cisza. Jest kilka uniwersalnych tematów, które mogą przerwać niezręczną ciszę. Przed spotkaniem dzień wcześniej warto zrobić listę tematów do rozmowy. Poniżej przedstawię wam kilka sprawdzonych propozycji.

1. Pogoda
Czasami wystarczy rozejrzeć się wokół, aby znaleźć coś interesującego. Przykładowo możesz powiedzieć „ładną mamy pogodę dzisiaj, a rano nic na to nie wskazywało” „ciepło dzisiaj, chociaż to już październik” itp. Potem zapytać jaka jest twoja ulubiona pora roku i co lubi robić podczas niej. I w ten sposób sprawnie można przejść do drugiego tematu, jakim są ulubione formy spędzania wolnego czasu.

2. Pasje, hobby
Wspólne spędzanie wolnego czasu jest świetnym pomysłem na zacieśnianie nowych znajomości. Jednak dobrze jest wiedzieć co dana osoba lubi, czym się interesuje.

3. Wspomnienia z dzieciństwa
Kto nie lubi okresu beztroski, kiedy jedynym problemem było to jaką bajkę obejrzeć na dobranoc.  Możecie ustalić między sobą jaka była wasza ulubiona bajka, w co lubiliście się bawić. Zapytaj go o ulubione wspomnienie z dzieciństwa. Temat dzieciństwa to temat szeroki.

4. Kultura
Ulubione filmy, rodzaj muzyki lub jakie lubi czytać książki. Możesz zapytać o ulubiony gatunek filmu bądź jaki film na długo zapadł w pamięci. Wiedza ta przyda ci się później, kiedy będziesz musiał kupić prezent na urodziny lub inne okazje.

Jakich tematów najlepiej nie poruszać przy pierwszym spotkaniu? Z pewnością nie należy wypytywać o byłych partnerów (na to jeszcze będzie inna okazja). Do zakazanych tematów należą także polityka, religia.

EDIT: Napisałam nowy felieton, w którym możesz dowiedzieć się, jakie pytania najlepiej zadać na randce, aby dowiedzieć się, czy to właściwa osoba dla ciebie.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments