pewność siebie

Czym jest pewność siebie!

Ważną rzeczą  w życiu jest umiejętność kontrolowania swojego życia. Pewność siebie to siła, która dodaje odwagi do działania.

Pewność siebie to nie tylko wygląd zewnętrzny i dobra materialne. Prawdziwa pewność siebie to siła, która płynie w nas. Dlatego nie warto dbać wyłącznie o swój atrakcyjny wizerunek czy posiadany majątek, ale poszukać głębiej siebie swojej wewnętrznej siły, która popchnie cię do przodu.

Jak wypracować pewność siebie?

Pewność siebie to nie tylko aspekt zewnętrzny i status materialny. Pewność siebie znajduje się znacznie głębiej ciebie. Wiele osób mylnie uważa, że dobra materialne dodają pewności siebie. Jednak to nieprawda, lecz złudzenie. Wyobraź sobie, że osoba, która miała wszystko nagle to traci i co wtedy jej pozostaje.

Osoby pewne siebie charakteryzują się tym, że wiedzą czego chcą, znają swoją wartość i potrafią dokonać tego co planowali. Szczerze mówiąc chcę tego, zasługuję na to,uda mi się.

Pewność siebie można podzielić na trzy części: powierzchowną, styl życia, głęboką.

Warstwa pierwsza powierzchowna to nasz wygląd. Mimo, że wszyscy wiedzą, że nie ocenia się człowieka po tym jak wygląda, to jednak kluczem do zwiększenia pewności siebie jest zadbanie o swoją postawę ciała i wygląd. W minimalnym stopniu warto jest zadbać również jak prezentujemy się w oczach innych.

Druga warstwa to otoczenie i sposób spędzania czasu, w tym praca i zainteresowania. Ważne jest to w jaki sposób kreujesz świat, który cię otacza. Czy trudno jest wyciągnąć ciebie gdzieś w miasto? Ciekawa praca lub interesujące hobby wpływa pozytywnie na twoją pewność siebie. Jeśli kochasz swoją pracę to znaczy, że jesteś pewną siebie osobą, która wie czego chce i wie jak to osiągnąć.  Warto mieć również pasje, dzięki którym możemy się rozwijać lub poznawać nowe osoby, które również lubią to robić.

Najważniejsza jest trzecia warstwa zwana naszą siłą wewnętrzną. Pewność siebie to nie to co mówią o tobie inni ani jak układa się twoje życie. Pewność siebie odnajdziesz w sobie, pod warunkiem jeśli sam o sobie będziesz dobrze myślał, wtedy też będziesz mógł poradzić sobie w każdej sytuacji. Wiara w siebie i swoje zdolności to fundament pewności siebie.

Otoczenie ma ogromny wpływ na nas, lecz nie możesz uzależniać pewności siebie od czynników zewnętrznych. Ile razy rezygnowałaś z rzeczy, które chciałaś zrobić, ale bałaś się co powiedzą inni? No właśnie. Czasami warto zaufać sobie i kierować się tym co podpowiada nam serce. Zaufaj sobie, bo masz tę moc w sobie, aby stać się lepszą wersją samej siebie.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments