język miłości

Język miłości – okazywanie uczuć na co dzień.

Miłość to uczucie, które wymaga pielęgnacji na co dzień. Nie wystarczy być w związku z drugą osobą, potrzeba wzajemnego okazywania uczuć. Dlaczego język miłości, dla niektórych jest taki trudny? Jeżeli nie okazujemy sobie czułości na co dzień, to miłość umiera.

Okazywanie uczuć partnerowi w ciągu dnia jest bardzo ważna, aby umacniać i scalać związek. Język miłości to język, którym posługują się zakochani w związku. W jaki sposób okazywać uczucia partnerowi na co dzień?

Aby dawać coś od siebie, trzeba najpierw akceptować siebie samego. Jeżeli nie masz w sobie miłości, nie lubisz siebie, to w jaki sposób ktoś ma cię lubić. Miłość do samej siebie to nie tylko lubienie tego, co widzimy w lustrze, ale też zaprzyjaźnienie się ze sobą. Umiejętność opiekowania się sobą, wspieranie siebie i myślenie o sobie dobrze to pierwszy krok do samoakceptacji. Zadaj sobie pytanie co możesz zrobić sama dla siebie, aby poczuć się dobrze.

Jak okazywać uczucia partnerowi?

Jak wspominałam rutyna w związku jest potrzebna, ponieważ pary doskonałe potrzebują codziennych sytuacji, dzięki którym mogą tworzyć i umacniać swój związek. Robienie sobie wzajemnie miłych przysług i niespodzianek jak np. pisanie na karteczkach czułych słówek dołączonych do kanapek do pracy.

Rozmawiajcie ze sobą!

Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Nie wszystkie osoby potrafią czytać w myślach bądź między wierszami, szczególnie mężczyźni. Dlatego warto mówić wprost o swoich odczuciach, emocjach czy potrzebach.

Znajdź czas dla partnera!
język miłości okazywanie uczuć

Wiem, że wciągu dnia ciężko znaleźć czas, a po pracy czasem jesteśmy zbyt zmęczeni, aby coś razem zrobić. Jednak warto znaleźć odrobinę czasu przed pracą czy po pracy wieczorem, aby obejrzeć wspólnie film czy zjeść razem kolację i porozmawiać. Dobrze jest zrobić swoje własne rytuały, które wzmocnią wzajemne więzi. Np. wspólny spacer po pracy.

Przytul się!
język miłości buziaki

Bliskie intymne relacje najbardziej scalają związek. Zwyczajne trzymanie się za rękę, siadanie blisko siebie czy przytulanie i pocałunki to podstawowy sposób wyrażania uczuć wobec partnera. Zazwyczaj to kobiety pragną bliskości w formie przytulenia czy czułych pocałunków. Mężczyźni zawsze starają się posunąć o krok dalej.

Niespodzianki i przysługi.

Słowa są ważne, jednak czyny są ważniejsze. Można mówić wiele, ale za słowami powinno iść w parze działanie. Dotyczy to obojga partnerów! Jednak z praktycznego punktu widzenia wiem, że kobiety starają się bardziej niż mężczyźni. Oczywiście są wyjątki od reguły.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Tarachoń
Admin
1 kwietnia 2020 18:02

Teraz kiedy jestem daleko od partnerki przez kwarantannę, przyznaję – nie jest łatwo.