kolor zielony idealny na wiosnę

Kolor zielony idealny na wiosnę.

Zielony jest kolorem nadziei, a także utożsamiany jest z przyrodą i naturą. Kolor zielony uspokaja i regeneruje siły. Dlatego pewnie projektanci uznali kolor zielony jako idealny na wiosnę.

Kolor zielony ma wiele odcieni, ale czy pasuje każdemu i na każdą okoliczność? Czy znacie wszystkie odcienie zieleni? Kolor zielony idealny na wiosnę, nie tylko dla miłośników ekologii.

Zielony jest eko!

Pierwsze skojarzenie z kolorem zielonym to przyroda, natura i ekologia. Trudno się dziwić, skoro wiosną i latem oprócz błękitnego nieba wokół dominuje zieleń – łąki, lasy, pastwiska. Roślinom barwę zieloną nadaje chlorofil, który pozwala im czerpać energię ze światła słonecznego. Kolor zielony jest popularny na produktach związanych z ochroną środowiska, ekologią czy recyklingiem.

Wszystkie odcienie zielonego.

Kolor zielony ma wiele znaczeń, działa uspokajająco i relaksująco. Jest więc kolorem pozytywnej energii oraz przynosi szczęście. Udało wam się kiedyś znaleźć czterolistną koniczynę? Dzisiaj ten kolor kojarzony jest pozytywnie, jednak w średniowieczu oznaczał pecha i jako ściągający złe moce. Powiązanie koloru zielonego z pieniędzmi (dolary $) też może być odbierane negatywnie. W niektórych sytuacjach ten kolor może oznaczać przesadnią chciwość i zachłanność.

Kolor zielony, jak każdy inny, ma swoje ciepłe i zimniejsze odcienie. Do ciepłych odcieni zielonego zaliczamy pistacjowy, limonkowy, seledynowy, oliwkowy. Natomiast do chłodniejszych odcieni, wodnistych należą miętowy, turkusowy, szmaragdowy, khaki, butelkowy, sosnowy.

Z jakimi kolorami łączyć zieleń?

W palecie barw wyróżniamy kolory podstawowe, drugorzędne i trzeciorzędne. Do podstawowych zaliczamy czerwony, żółty i niebieski. Do drugorzędnych zielony, pomarańczowy i fioletowy. Z kolei barwy trzeciorzędne powstają między innymi z połączenia drugorzędnych z podstawowymi. I tak przykładowo barwy sąsiadujące ze sobą na kole barw uznawane są za harmonizujące, zaś te po przeciwnej stronie jako kontrastowe. Zieleń najlepiej harmonizuje z niebieskim i żółtym, natomiast połączenie zieleni z czerwienią uznawane jest za kontrastowe. Dodam jeszcze, że kolor biały rozjaśnia zieleń, a czerń nadaje głębi.

Khaki idealnie wpisuje się w militarne stylizacje, butelkowa zieleń może stać się dla Ciebie inspiracją do stworzenia wyjątkowej stylizacji na wielkie wyjście, pastelowa to doskonały kolor na koktajlowe przyjęcie.

Przykładowe stylizacje.

Kolor zielony idealny na wiosnę dla każdej kobiety. Zarówno rude, blondynki jak i brunetki wyglądają znakomicie. Kolor zielony dobrze komponuje się w stylizacjach z bielą jako opcja oficjalna do biura. Żółty dodaje energii, więc idealny outfit na lato! Z niebieskim doskonale tworzy duet. Kolor złoty wydobywa głębię, a połączenie zieleni z szarością nadaje się na codzienny outfit. Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu pinterst.

Artykuł powstał z inicjatywy MGB Wiosenne Wyzwanie Blogerów, do którego wszystkich zachęcam. Więcej szczegółów tutaj.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments