Czym jest krytyka wewnętrzna?

Skąd czerpać motywację do działania, kiedy nic nam się nie udaje. Oto jest pytanie, które zadaje sobie każdy.

Kiedy zaczynasz coś robić, to inni zaczną mówić dlaczego to robisz. O ile krytyka z zewnątrz to hejt i są już sposoby, aby poradzić sobie z hejtem. Jednak krytyka wewnętrzna to głos w naszej głowie.

Początki zawsze bywają trudniejsze, potem jest łatwiej. Niestety po czasie znowu pojawia się kryzys, w którym większość rezygnuje z wyznaczonego celu i wraca do punktu wyjścia. Są jednak metody, aby pokonać trudne momenty w życiu z sukcesem i iść dalej zamiast zaczynać od początku.

Postanowienia noworoczne piszemy, aby coś zmienić w swoim życiu. Każdy przynajmniej raz spisywał na kartce co chciałby osiągnąć bądź zmienić w swoim życiu. Aby coś zmienić nie potrzeba zbyt wiele, wystarczy odrobina silnej motywacji i chęci do działania. Jeśli pragniesz czegoś czego nie masz, musisz zrobić coś czego jeszcze do tej pory nie robiłeś. Sam jesteś Panem swego losu i tylko ty możesz uczynić swoje życie lepszym. Bądź lepszą wersją samego siebie.

Czym jest krytyka wewnętrzna?

Krytyka wewnętrzna różni się od zewnętrznej tym, że trudniej ją pokonać, bo jak wyplenić negatywne myśli z głowy? Wyobraźmy sobie taką sytuację, w której chcemy nauczyć się czegoś nowego, a nasze ego podpowiada nam, że to nie ma sensu, że szkoda naszej energii. Za każdym razem kiedy planujemy coś zmienić w naszym życiu, nasze ego mówi nam że nic nie osiągniemy. To właśnie nazywamy krytyką wewnętrzną, kiedy my sami siebie krytykujemy.

Natomiast kiedy ktoś inny zaczyna blokować nasze działania i mówić, że jesteśmy nic nie warci nazywamy krytyką zewnętrzną inaczej hejtem.

Nie podam jednej recepty na szczęście, ponieważ każdy jest inny. Każdy zasługuje na szczęście, jednak są ludzie, którzy swym nastawieniem ściągają sami na siebie pecha.

Jak zabić wewnętrznego krytyka?

Codziennie rano powtarzaj sobie bądź zapisz ” Jestem ładna, mądra i mogę tego dokonać”.  Po drugie otaczaj się wyłącznie pozytywnymi osobami i takimi, na których zawsze możesz liczyć.

Otoczenie ma duży wpływ na ciebie. Jeśli ktoś ciągle ci powtarza „nie dasz rady” „nic nie umiesz” „nic w życiu nie osiągniesz”, to ty w końcu w to uwierzysz i łatwo się poddajesz.

Unikaj ludzi, którzy wysysają z ciebie pozytywną energię, ponieważ to może być wampir energetyczny.

Słowa „nie dasz rady” wypowiadane przez bliską osobą nie zawsze są motywujące, czasami wręcz przeciwnie demotywują niż pomagają w walce do celu. Nie zawsze tak łatwo odciąć się od takich ludzi, zwłaszcza jeśli jest to ktoś z rodziny. Spróbuj szczerze porozmawiać z tą osobą, że masz dość jej złośliwych komentarzy i uwag. Jeżeli szczera rozmowa nie pomoże, to pozostaje ci ograniczyć kontakty do minimum.

Wszystkie postanowienia i marzenia są możliwe jeżeli tylko zmienimy nastawienie, ponieważ kluczem do sukcesu jest bycie optymistą. Pesymiści to te osoby, które sami nie potrafią zmienić swojego życia, a dodatkowo jeszcze innych zniechęcają do zmian. Demotywują oraz krytykują każdy ruch osoby, która chce coś zrobić nowego, podnieść swoje kwalifikacje, aby być lepszą wersją siebie.

Motywację do działania możemy znaleźć w sobie. Jest ona głęboko w nas ukryta, że czasami trudno ją odnaleźć. Postaraj się wyciszyć, wyeliminować stres za pomocą jogi bądź podczas słuchania muzyki relaksującej z dźwiękami natury. Po takim seansie odzyskasz pozytywną energię i będziesz miał wiele sił do robienia nowych rzeczy.

5 1 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AgentGirlBlog
26 stycznia 2017 12:58

To prawda, że otoczenie ma wielki wpływ na nasze samopoczucie i wiarę w siebie. Jeśli za dużo w tych ludziach negatywnych emocji, to powinniśmy zastanowić się, czy chcemy z takimi ludźmi utrzymywać jakieś relacje.