Małżeństwo z rozsądku czy miłości?

Decyzja o małżeństwie to jedna z najpoważniejszych i zarówno odpowiedzialność na całe życie.

Współcześni single odkładają decyzję o małżeństwie na później, bo najpierw chcą ustabilizować swoją pozycję zawodową, a czasami czekają na wyjątkowe uczucie.

Małżeństwo z miłości można porównać do wrzącej wody, natomiast z rozsądku do letniej wody. Ci pierwsi uważają, że aby połączyć się węzłem małżeńskim trzeba się w sobie zakochać. Natomiast drudzy sądzą, że prawdziwa miłość tak naprawdę to uczucie, które dojrzewa z czasem.

Miłość polega na codziennym dbaniu i pielęgnowaniu uczucia poprzez zwyczajne codzienne gesty, bo nie wystarczy się w sobie zakochać, trzeba również dbać, aby uczucie nie wygasło.

Małżeństwo z rozsądku to dobranie odpowiedniej osoby która ma podobne poglądy i zainteresowania do naszych. Wspólne pasje i tematy rozmów scalają ludzi trwalej niż miłość od pierwszego wejrzenia.

Miłość od pierwszego wejrzenia istnieje. Jednak nie trwa długo. Faza wielkiego zauroczenia trwa od pół roku do roku.  Po roku zaczynamy dostrzegać inne cechy osobowości partnera. Od nas zależy czy będziemy potrafili je zaakceptować czy rozstaniemy się. Dlatego nie warto podejmować decyzji pod wpływem chwili obecnej, impulsu.

Więź małżeńska powinna być związkiem kobiety i mężczyzny bardziej przypominający przyjaźń. Być ze sobą na co dzień oznacza wspólną pracę i wspólny trud oparty na tych samych wartościach, a w dalszej kolejności miłe spędzanie wolnego czasu.

Iskry towarzyszące miłości od pierwszego wejrzenia są fajne, ale warto zachować rozsądek na resztę życia. Lepiej jest zawierać związek małżeński w letniej temperaturze i przez całe życie dbać, aby doprowadzić do wrzenia.

Aby sprawdzić jak bardzo dobraną parą jesteście zadajcie sobie pytania. Pierwsze czy zjadłbyś ze swoją drugą połówką gęstą niesmaczną zupę jedną łyżką? To pytanie odnosi się do sfery bliskości cielesno psychicznej, w którą małżonkowie wchodzą zawierając więź małżeńską. Dotyczy ona choroby, złego wyglądu, zmęczenia, starości. Drugie pytanie czy chciałbyś, aby twoje dziecko w przyszłości było takie jak twój obecny partner? To pytanie odnosi się do tego co najważniejsze czyli cech charakteru i wartości.

Zapraszam was do dyskusji pod tym postem. Jestem ciekawa jak wy odpowiedzielibyście na powyższe pytania:-)

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments