mężczyzna jako przyjaciel kobiety

Mężczyzna jako przyjaciel kobiety?

Większość nie wierzy w istnienie w przyjaźni damsko-męskiej, dlatego że czasem jedna strona zaczyna czuć coś więcej. Jak odróżnić czystą platoniczną przyjaźń od namiętnej miłości? Czy mężczyzna jako przyjaciel dla kobiety może być wsparciem i doradcą w trudnych chwilach?

Mężczyzna jako przyjaciel kobiety to skarb. Pomimo że druga kobieta potrafi lepiej wyczuć co czuje przyjaciółka, to jednak są sprawy gdzie lepiej sprawdzi się mężczyzna. Dlaczego warto przyjaźnić się z mężczyzną? Jakie są zalety i wady przyjaźni damsko-męskiej?

Po czym poznać prawdziwego przyjaciela?

Przyjaźń jest wtedy kiedy możesz liczyć w każdej sytuacji na drugą osobę. Przyjaźń na dobre i na złe, bo prawdziwych przyjaciół poznajesz dopiero w trudnej dla siebie sytuacji. Prawdziwych przyjaciół poznaje się nie po tym, kiedy mamy wszystko i to my oferujemy innym, a po tym kiedy to my znajdujemy się w potrzebie. Po czym poznać przyjaźń płytką i głęboką. Przyjaźń płytka to taka na pokaz, czyli ów przyjaciel dobrze o nas mówi przy nas, a za plecami nie ma skrupułów, aby wbić nam nóż w plecy. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w przysłowiowej biedzie.

Plusy przyjaźni z mężczyzną?

Mężczyzna jako przyjaciel kobiety jest dobrym kolegą, ponieważ kobieta i mężczyzna postrzega świat z innej perspektywy. Jednocześnie masz dwa zróżnicowane poglądy na niektóre sytuacje życiowe. Może być świetnym doradcą w sprawach technologicznych. Przyjaźniąc się z facetem jesteś bogata w doświadczenie i masz szansę lepiej zrozumieć postępowanie innych. Mężczyźni porozumiewają się prostym, zwięzłym językiem, dlatego mówią szczerze co myślą dbając przy tym o interes przyjaciółki. Z mężczyzną jako przyjacielem można bardzo ciekawie spędzać wolny czas.

Minus przyjaźni damsko-męskiej!

Pomiędzy przyjaźnią a miłością jest niewielka przestrzeń oddzielająca je od siebie. Przyjaźń jest formą czystej miłości – pozbawioną zupełnie elementów fizyczności, erotyzmu, seksualności. Ludzie rozmawiają o przyjaźń damsko-męska, bo wszyscy chcą takiej przyjaźni. Jednak trzeba bardzo uważać, by w taką przyjaźń nie wkręcił się seks, bo przyjaźń się po prostu kończy. Dlatego tak niewiele osób stać na przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną. Bo kiedy zaczynamy kochać osobę płci przeciwnej, bardzo trudno jest zachować konieczny dystans.  

Wielu ludziom to się udaje. Jednak w pewnym momencie pojawia się dylemat: czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie, który przysparza dużo problemów. Kiedy pojawia się zazdrość o przyjaciółkę/przyjaciela to oznacza że czujemy coś więcej niż zwyczajna przyjaźń.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
klaser klaser
5 września 2016 16:31

Przyjaźń damsko-meska
Hym ciężka sprawa. Ja zawsze i tak czuje podtekst seksualny … nie wiem czy cos takiego istanieje. Zapraszam na mojego bloga
https://www.facebook.com/klassser/ opisuje tam randki na.które chodzę w poszukiwaniu tego jedynego