Nie szukam na siłę…

Ostatnio zastanawiałam się, dlaczego w ogóle szukam swojej drugiej połowy oraz dlaczego niektóre kobiety chcą na siłę znaleźć miłość?

Dlaczego nie potrafią cieszyć się życiem i tym co posiadają, czyli wolnością i niezależnością? Moim zdaniem główna wina stoi po stronie otoczenia i wpływu jaki wywiera rodzina.

Nie wiem czy wy też tak macie, ale w mojej rodzinie to standard. Podczas każdego spotkania rodzinnego pada pytanie, a kiedy ty w końcu przedstawisz nam swojego narzeczonego, a kiedy czas na dzieci. Mimo że nie mam jeszcze 30 lat. Myślę, że nie szukam partnera dla siebie, bo go właściwie nie potrzebuje, ale tak naprawdę to bliskim chcę udowodnić że nie jestem samotna i potrafię sobie kogoś znaleźć.

Jednak czy takie udowadnianie ma sens? Uważam, że nawet współczesna 30-latka ma czas na założenie rodziny. Moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kiedy jest odpowiedni czas na założenie rodziny.

Każdy ma prawo sam decydować o swoim życiu. Moje życie, moje decyzje, moja odpowiedzialność.

Drugim aspektem, który powoduje, że kobiety szukają bliskiej osoby jest samotność. Nie ukrywajmy tego, ale taka prawda. Nawet najbardziej zapracowana Singielka mająca napięty grafik czasami ma takie dni ( ja miewam, ale rzadko), w których ogólno pojęta samotność doskwiera. I nie pomogą nawet babskie pogaduchy czy wypad ze znajomymi. Znacie to?

Współczesne kobiety stawiają na samorealizację i karierę, co daje im niezależność, w tym także finansową. Od mężczyzn oczekują jedynie wsparcia i silnego ramienia.

Czy współczesna kobieta ma szansę na miłość?

Każdy chce kochać i być kochanym, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jednak jednym  znalezienie odpowiedniej osoby przychodzi łatwo, a inny wciąż szuka i czasami błądzi.

Jak wybierać partnera, aby dobrze się dopasować?

Po pierwsze prawdziwa miłość przyjdzie do nas sama, nie musisz jej szukać na siłę. W życiu na wszystko przychodzi odpowiedni czas. Jeśli wciąż jesteś sam/a, to oznacza że to jeszcze nie ten czas. Wiem,  że trudno ci patrzeć na szczęśliwe pary wokół, ale pomyśl o tym, że prawdziwe szczęście jest niewidoczne dla oczu.

Prawdziwe szczęście to uczucie, które czuje się wewnątrz w głębi duszy. Szczęście to nie zawsze tylko miłość. Szczęście to również przyjemności i umiejętność cieszenia się z rzeczy, które nam się zdarzają. Klucz do szczęścia posiadasz wyłącznie Ty.

Musisz jedynie zastanowić się co tak naprawdę jest dla ciebie najważniejsze i co daje Ci największą radość?

Prawdziwa miłość to uczucie,  którym nie wolno się bawić. Jeśli ktoś kocha, ten nigdy nie rani ani nie zostawi cię.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz P
26 kwietnia 2018 18:14

Mądre słowa – trafnie powiedziane…

Singielka
27 kwietnia 2018 16:40
Reply to  Łukasz P

dziękuję;-)