nastoletni wiek

Nastoletni wiek – List do nastolatki.

O czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna. Młody wiek to burza hormonów. Każdy musi przejść przez wszystkie etapy, w tym także nastoletni wiek, który czasami wydaje się trudny.

Nastoletni wiek to tylko chwilowy etap, który wydaje się że będzie trwał wiecznie, ale nic nie trwa wiecznie. Dlatego postanowiłam napisać coś w rodzaju listu do nastoletniej wersji siebie, który każda nastolatka powinna przeczytać.

Moja Droga!

Weszłaś już w nastoletni wiek, w którym może ci się wydawać, że wszystko jest do bani. Życie nastolatka bywa trudne (każdy wiek ma swoje problemy), ale ma również dobre strony, ponieważ kiedy jak nie teraz możesz pozwolić sobie na  szalone rzeczy dozwolone do lat 19.
Pierwsza miłość jest pierwsza, ale czasami kończy się szybciej niż tego chcemy. Będąc nastolatkiem łatwiej się zakochujesz, trudniej znosisz rozstanie, nie zauważasz wad drugiej osoby lub nie chcesz ich widzieć. Każdy ma na swoim koncie platoniczną miłość do swego idola. Nie ma w tym uwielbieniu nic złego pod warunkiem, że nie wymyka się to spod twojej kontroli.

W młodym wieku myślisz, że wszystko jest wieczne: pieniądze, młodość czy miłość. Utrata tej ostatniej najbardziej boli. Dzisiaj to dla ciebie jest to koniec świata, ale zaufaj mi za kilka lat będziesz się z tego śmiała. Zawód miłosny dla większości nastolatków to wielki dramat bądź tragedia. Dzisiaj wydaje Ci się, że utraciłaś miłość swojego życia, a za rok czy 5 lat nie będziesz wiedziała jak miał na imię. Nastoletni wiek to trudny wiek i każdy musi przeżyć ten okres po swojemu, aby w dorosłym życiu wyciągać wnioski z własnych błędów popełnionych świadomie i nieświadomie. Tylko w tym okresie błędy które popełniasz mogą zostać uznane za nie ważne, o ile nie krzywdzą przy tym innych osób lub istot żywych.

Masz prawo do swojego zdania!

Bunt to przejściowy etap każdego nastolatka. Nikt nie lubi kiedy ktoś inny mówi nam jak mamy się ubierać czy żyć. Kwestia wyglądu to kwestia indywidualna każdego człowieka. Każdy ma swój własny styl do którego dążymy przeszukując 100 innych różnorodnych rozwiązań i połączeń ulubionych ubrań. Mając naście lat to odpowiedni wiek, aby bawić się modą.  Buntować można się na wiele sposobów poprzez ubiór czy nawet zachowanie. Młodość musi się wyszumieć, a więc korzystaj z życia, baw się. Jednak pamiętaj o zasadach: nigdy nie poniżaj drugiego człowieka, miej szacunek dla ludzi bez wyjątku, jak i zwierząt. Pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś zakazanego (złego). Tak jak ty traktujesz ludzi dziś, tak ludzie będą cię traktować w przyszłości.

Na zakończenie listu chciałam dać Tobie jedną radę: Nigdy się nie poddawaj! Chociaż nie wiem jak trudne byłoby twoje życie zawsze warto być sobą i robić rzeczy, które sprawiają ci przyjemność.

Pozdrawiam Singielka 😉

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agent Girl
14 maja 2017 15:17

Okej, ten tekst jest genialny i na prawdę fajnie napisany 🙂 Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam.

Singielka
2 stycznia 2019 18:38
Reply to  Agent Girl

Pisałam go z myślą o sobie czyli do nastoletniej siebie, bo bycie nastolatkiem nie jest łatwo:)