Jak Wenus i Mars

Jak różnice charakterów wpływają na jakość w związku? Wszyscy mówią, że dwa jednakowe bieguny się odpychają, a plus z minusem przyciągają.

W praktyce jest odwrotnie. Dwie zupełnie obce i różne osobowości nie dogadają się. Zawsze silniejsza osobowość zdominuje słabszego partnera. A w związku potrzebna jest nić porozumienia, aby  jedna strona potrafiła zrozumieć drugą.

Dobry związek jest wtedy kiedy partnerzy mogą na siebie wzajemnie polegać. Czasami może i przeciwieństwa się przyciągają, ale jedna strona musi być wyrozumiała, cierpliwa i tolerancyjna w stosunku do drugiej. Niestety to rzadkość trafić na taki ideał.

Szukając drugiej połowy zwracajmy uwagę na to, aby nasz partner nie zdominował nas w przyszłości. Przeciwieństwa są pociągające, bo chcemy sprawdzić coś nowego, dlatego jesteśmy tym zafascynowani, ale taka fascynacja nie trwa długo.

Na dłuższą przygodę na całe życie wybierajmy partnera podobnego do nas. Taka osoba lepiej nas zrozumie, a w związku potrzeba zrozumienia, bliskości i rozmowy. Aby relacja mogła wejść w nowy etap związku potrzeba czasu, w którym dwie osoby muszą dobrze poznać się wzajemnie. Nie chodzi mi o dopasowanie fizyczne, ale szczególnie o dopasowanie się pod względem charakterów.

Próby ratowania związku czy relacji z kimś komu nie zależy na nas nie mają seansu. Czasami lepiej samemu podjąć decyzję o rozstaniu niż czekać na inicjatywę drugiej strony.

Po czym poznać, że do siebie pasujecie? Istnieje kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.

1.Po pierwsze sposób w jaki się kłócicie. Są osoby, które po kłótni potrafią szybko dojść do porozumienia i to jest dobry wyznacznik. Jeśli potraficie sami dojść do zgody, to w przyszłości również poradzicie sobie z trudnymi sprawami i komplikacjami.

2.Po drugie warto zwrócić uwagę na to jak partner wyraża swoje emocje i na nie reaguje. W tych sprawach lepiej jest być z kimś do siebie podobnym.  Dobrze jest, gdy oboje z was ma podobne poglądy w okazywaniu uczuć.

3.Po trzecie jak partnerzy zwracają na siebie uwagę. Pary, które potrafią się słuchać i poświęcać sobie uwagę, reagować na potrzeby drugiej osoby, tworzą dłuższe i trwalsze relacje od tych, którzy tego nie robią.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
21 czerwca 2017 18:44

Bardzo ciekawy wpis. Dwie osoby w związku powinno więcej łączyć niż dzielić. Bycie odmiennym od partnera to czasem plus, ale musi być nić porozumienia między partnerami.
Super się czytało 😀
pozdrawiam, zapraszam ♥
http://stylowana100latka.blogspot.com/2017/06/to-twoja-wina.html

ohmylife x
5 lipca 2017 15:40

Zgadzam się z Tobą! Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, ale masz rację – dwie różne osobowości nie znajdą wspólnego języka na tyle, aby stać się parą.
MÓJ BLOG – KLIK!