Promyczek

Promyczek – Kim Holden.

Z okazji nadchodzącej wiosny mam dla was recenzję książki pt: Promyczek – Kim Holden. Opowieść spodoba się szczególnie fanom Johna Greena i Colleen Hoover. Historia opowiada o dziewczynie, która mimo problemów i tragedii, jaka ją spotkała nigdy nie traciła optymizmu. Dodatkowo potrafiła zarazić nim wszystkim swoich przyjaciół.

Promyczek – Kim Holden to powieść młodzieżowa z elementami życia codziennego. Główna bohaterka wiele już w swoim życiu przeżyła złych chwil, ale pomimo temu zawsze jest uśmiechnięta. Dlatego jej najlepszy przyjaciel nazywa ją Promyczkiem.

Kim są bohaterowie?

Główna bohaterka Kate Sedgwick opiekowała się swoją starszą siostrą, Grace, która miała zespół Downa. Po śmierci siostry wyjechała z San Diego na studia do Grant, utrzymując telefoniczny kontakt ze swoim przyjacielem Gusem. Gus jest wokalistą kapeli rockowej, która właśnie przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty i wyruszenia w trasę koncertową.

Promyczek

W trakcie pobytu Kate w Grant, małym miasteczku w Minnesocie poznaje swoją ekscentryczną współlokatorkę Sugar oraz Claya i Petera, którzy mieszkają w pokoju naprzeciwko. Kate jest miłośniczką czarnej kawy bez dodatków, więc idąc do kawiarni kupić kawę poznaje sympatycznego Kellera Banksa, któremu i Kate wpadła w oko. Ich znajomość zaczyna się rozwijać. Okazuje się, że oboje czują to samo oraz oboje skrywają tajemnice.

Kiedy myślisz, że kogoś znasz, ten ktoś się zmienia. Albo ty się zmieniasz. A może ta zmiana jest obustronna….
I to zmienia wszystko.

Optymista to człowiek odważny!

Tytułowa bohaterka Kate została nazwana przez swojego przyjaciela Promyczkiem, dlatego że pomimo problemów i tragedii jakie ją spotykało w życiu zachowała pogodę ducha. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, jednak nigdy nie wierzyła w miłość. Czy można być optymistą i nie wierzyć w miłość? Zdaniem Kate tak. Jednak skrycie marzyła, aby się zakochać, ale wiedziała, że w jej sytuacji tylko zrani drugą osobę. Dlatego wolała utrzymać przyjacielskie stosunki. Udawało jej się to do czasu kiedy poznała Kellera.

Jedną z zasad jakie wyznawała Kate było cieszenie się chwilą i przeżywanie każdego dnia jakby miał być tym ostatnim. Kate była spontaniczna i zawsze miała milion pomysłów na życie. Traktowała swoich przyjaciół jak rodzinę, której praktycznie nigdy nie miała poza siostrą. Kochała życie i swoich przyjaciół. Nie osądzała nikogo po pozorach, zawsze starała się każdemu pomóc w miarę możliwości i potrzeby.

Życie dla nikogo nie jest łatwe. Wszyscy musimy walczyć, by wycisnąć dobro z czasu, który nam ofiarowano.

Dla kogo jest ta książka?

Jestem pewna, że każdemu książka Promyczek – Kim Holden mocno odciśnie ślad w sercu. Pomimo smutnego zakończenia jest to optymistyczna opowieść dla każdego. Szczególnie polecam ją osobom, które są w podobnej sytuacji co Kate bądź Keller. Z pewnością po przeczytaniu książki każdy dojdzie do wniosku, że nie ma beznadziejnych spraw i że trzeba umieć znaleźć choćby maleńki pozytywny akcent dnia codziennego, który pomoże nam przetrwać trudne momenty.

5 1 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pojedztam.pl
8 marca 2020 19:32

Czytałam, bardzo mi się podobała ta seria.