przyajźń z eks partnerem

Przyjaźń z eks – TAK czy lepiej NIE.

Czy dobre relacje z byłym partnerem bądź przyjaźń z eks jest możliwe?

Utrzymywanie dobrych relacji z byłym partnerem jest zdrowsze niż pielęgnowanie w sobie pretensji i podsycanie złości. Jest to tylko możliwe, jeżeli rozstaliście się w zgodzie i żadne nie jest rozczarowane rozstaniem. Dlaczego warto utrzymywać przyjaźń z eks?

Aby przyjaźń po rozstaniu rozwijała się potrzeba przebaczenia z głębi serca. Naucz się szanować swojego byłego partnera, ponieważ on tworzył w pewnym stopniu część twojej historii. Wiele kobiet mówi otwarcie, że są gotowe przyjaźnić się ze swoim byłym partnerem. W rzeczywistości prawda jest jednak inna, ponieważ kobiety są bardziej emocjonalne i intensywniej przeżywają emocje związane z przeszłością.

Miłość i bliskość to są uczucia, które mają różne znaczenie. W związku zazwyczaj występują z namiętnością. Jeżeli między wami była chemia, to zamiana więzi podszytej seksualnością na zaangażowanie mniejszej wagi jest skomplikowana.

Jeżeli od początku w relacji nie było dużego dopasowania w bliskości fizycznej, która satysfakcjonowałaby partnerów, pożądanie nie wybija się na pierwszy plan. I wtedy to, co nam zostaje z życia w parze, może być właśnie przyjaźń. Przyjaźń z eks powinna być całkowicie aseksualna.

Odpowiedz sobie na pytanie.

Czy byłego partnera umiesz traktować jak brata? Po prostu. To jest najlepszy test na przyjaźń z eks. Jako że to jest twój brat, będziesz szczęśliwa, kiedy urodzą mu się dzieci, będzie miał kolejną dziewczynę. Jeżeli nie możesz tego znieść, to znaczy, że taka znajomość nie jest dla ciebie dobra. Nie jesteś na nią gotowa.

Zajrzyj do wcześniejszego felietonu, w którym pisałam w jaki sposób zapomnieć o swoim eks.

Wśród powodów, dla których warto dbać o dobrą relację z eks jest chęć zatrzymania blisko siebie osoby, która ma cechy, które lubimy w ludziach. Nie chcemy tracić kontaktu z kimś, kto już kiedyś spełnił nasze oczekiwania.

Argumentem przemawiającym za utrzymaniem przyjaźni po związku jest przywiązanie, czyli najważniejszy składnik miłości.

Mamy również inną wielką korzyść płynącą ze szczerej zażyłości z eks. Oznacza to, że udało się zamknąć pewien rozdział i zostawić te przeżycia za sobą. Wiele zyskujesz jeśli nauczysz się odczuwać wdzięczność za to, co cię spotkało. Podziękuj partnerowi za to, że był przy tobie, kiedy tego potrzebowałaś. Nawet jeśli to mężczyzna porzucił ciebie, a nie ty jego, wykażesz dojrzałość, akceptując tę sytuację i koncentrując się na tym, co było dla ciebie dobre.

Przyjaźń z eks polega na relacji, w której traktujesz go na równi z innymi przyjaciółmi. Najlepsza sytuacja to taka, w której i ty i on macie swoich partnerów i lubicie spędzać czas wszyscy razem.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments