randkowe zasady

Randkowe zasady, czyli o czym trzeba pamiętać idąc na randkę!

Idziesz na randkę, ale nie wiesz czy kupować jej kwiaty? Savoir vivre to zasady dobrego wychowania, które obowiązują w każdej sytuacji. Randkowe zasady, czyli o czym należy pamiętać planując spotkanie.

Randka to spotkanie zakochanych bądź osób, które dopiero się poznają. Idąc na randkę niezależnie która to randka czy pierwsza druga czy dziesiąta warto zapoznać się z moimi spisanymi poniżej randkowe zasady.

Oto zasady randkowe czyli savoir vivre na randce:

1. Zaplanuj spotkanie

Nie licz, że druga strona wszystko zrobi za ciebie. Sama zaproponuj miejsce i czas spotkania. On poczuje, że nie jesteś sierotką Marysią, która nie wie co ze sobą zrobić, a mężczyźni lubią niezależne i silne kobiety, które tylko czasami potrzebują męskiego oparcia. Oczywiście zrób to tak, aby on myślał, że to on wyszedł pierwszy z propozycją spotkania, czyli delikatnie zasugeruj, że przykładowo w kinie leci twój ulubiony film 😉

2. Dobierz odpowiedni strój

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Ubierz się stosownie do okazji. Jeśli jest upalny dzień, to mimo wszystko nie zakładaj bluzki z zbyt dużym dekoltem i szortów czy ultrakrótkiej mini. Postaraj się wybierać tkaniny przewiewne. Bawełniane koszule, spodnie lub sukienki będą najlepsze. Dotyczy się to obojga stron. Jeśli nie czujesz się komfortowo w szpilkach to nie zakładaj ich. Mężczyźni lubią kobiety w szpilkach, ale tylko jeżeli potrafisz w nich chodzić. Jeśli chcesz być wyższa, wybierz buty na platformie albo koturnie. Buty sportowe zostaw na inną okazję. Postaw na elegancję.

3. Podaruj prezent

Mężczyźni ofiarują kobietom kwiaty. Miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze lepiej jest je dawać. Kobieta również może zaskoczyć mężczyznę drobnym prezentem. Możesz podarować mu pluszowego misia z twoim ulubionym zapachem. Za każdym razem kiedy on powącha misia od razu pomyśli o Tobie. Możesz podarować mu słodki upominek w postaci czekoladek. Ile mężczyzn tyle pomysłów na prezent. Wystarczy odrobina kreatywności i będzie Twój na zawsze.

4. Opowiedz o sobie

Temat pierwszej randki poruszałam już w poprzednim artykule. Przy pierwszym spotkaniu warto coś powiedzieć o sobie, ale warto także dowiedzieć się czegoś o rozmówcy, czyli nawiązać dialog. Aby zainteresować mężczyznę sobą musisz być pewna siebie i znać swoją wartość. Jeśli facet wyczuje, że nie czujesz się komfortowo w jego towarzystwie albo na siłę udajesz kogoś kim nie jesteś, to możesz być pewna, że on poszuka szczęścia gdzie indziej.

Sztuka flirtowania to trudna gra, ale każdy może się jej nauczyć. Jak oczarować mężczyznę, aby już na zawsze wpatrzony był w ciebie jak w obraz? Po pierwsze bądź sobą. Owijanie pasma włosów na palec to zawsze działa. Możesz także niedbale nałożyć kosmyk włosów przy twarzy, aby on pomógł ci z powrotem założyć za ucho.

5. Uważaj z alkoholem

Po alkoholu język szybciej się rozwiązuje, ale nigdy nie zamawiaj go na randce.

6. Kto płaci?

Najtrudniejsza kwestia każdego spotkania to kto płaci. Z reguły uważam, że na pierwszej randce rachunek powinien być dzielony na pół, czyli każdy płaci za siebie. Jeśli mężczyzna chce zapłacić to pozwól mu na to. Jeśli mężczyzna proponuje, że przyjedzie po ciebie albo chce odwieźć cię pod dom, to świadczy o jego dobrych manierach.

7. Podziękuj za spotkanie

Po spotkaniu bądź następnego dnia podziękuj mu/jej za miłe spotkanie. Nie ważne czy chcesz dalej kontynuować znajomość czy nie. Kultura osobista wymaga podziękować.

Czy randka powinna kończyć się pocałunkiem? Pewnie tak. Jeśli mężczyzna na pożegnanie pyta czy może cię pocałować, to oznacza, że możesz spodziewać się, że jemu naprawdę na Tobie mu zależy.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agent Girl
15 sierpnia 2017 19:55

nie wiedziałam o prezentach dla niego. Myślałam, że na pierwszej randce daje je mężczyzna a ewentualnie jeśli dojdzie do drugiej bo coś faktycznie zaiskrzy między obojgiem fajnie kupić coś dla niego od niej. Ale rady cenne no i pomysł z misiem fajny 😉
Pozdrawiam 😉