rozpad związku

Rozstanie, czyli kiedy związek się rozpada!

Rozstanie to trudny temat, bo kiedy miłość się kończy to czy warto trwać w związku bez miłości?

Dawniej były inne czasy, bo kiedy coś się psuło w związku, to się sklejało i naprawiało. Współcześnie kiedy coś się psuje między nami, to od razu wyrzucamy do kosza zamiast spróbować naprawić. Dzisiaj nie potrafimy już normalnie rozmawiać, bo nawet przy rozstaniu potrafimy się kłócić. Dlatego rozstanie to ciężki moment dla obojga partnerów.

Jeżeli od dłuższego czasu nic już nie łączy partnerów, to myślę, że nie warto ratować czegoś czego nie da się uratować. Jeśli jedna strona ma już nowego partnera, to trzeba przyjąć tę wiadomość do podświadomości i odejść. W przypadku rodzin z dziećmi sprawa wygląda zupełnie inaczej. Czasami dla dobra dzieci rodzice starają się żyć normalnie, jednak dzieci czują i potrafią wyczuć, że między mamą i tatą nie jest już tak jak dawniej.

Bądź stanowczy i sprawiedliwy!

Pierwsza zasada jak rozstać się z klasą to bądź stanowczy i sprawiedliwy oraz dobrze jest zrobić to jak najszybciej, aby później nie cierpieć. Pod żadnym pretekstem nie dzwoń do byłego partnera ani nie kontaktuj się w żaden inny sposób. Nie przyjmuj także żadnych prezentów od byłego partnera.

Zachowaj spokój!

Druga zasada to zachowanie spokoju i wyjaśnienie swoich powodów tej sytuacji w sposób uczciwy. Nie warto wdawać się w ostre dyskusje i awantury ani nie używaj obelg wobec drugiej strony. Czasami jest to trudne, gdy właśnie ta druga osoba nas sprowokuje. Mimo wszystko warto zachować spokój.

Kiedy już postanowicie się rozstać, dobrze jest, aby na początku unikać siebie nawzajem. Nie chodź w miejsca, gdzie chodziliście razem. Unikniesz w ten sposób smutnych wspomnień. Naucz się żyć od nowa sama. Nie wiąż się z nikim zaraz po rozstaniu nawet jeśli on/ona ma już kogoś. Po rozstaniu warto zadbać bardziej o siebie. Pozwól sobie na rzeczy, których dotąd nie robiłaś bądź nie miałaś czasu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agent Girl
13 października 2017 19:44

zgadzam się zupełnie z tym co piszesz. Jednak niektórzy nie potrafią się rozstać z klasą. Nie potrafią odpuścić jeśli ta druga osoba powiedziała "to już koniec". Ale tak jak napisałaś, trzeba nie dać się sprowokować i trochę zignorować. Pozdrawiam 😉

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x