Aktywny tryb życia.

Wiosna, wiosna, ah jak przyjemnie wokół ciepłe powietrze czuć, pierwsze promienie słońca łapać na przedramionach. Uważam, że każda pora roku ma swoje uroki, ale wiosna to moja najbardziej ulubiona pora roku.

Aktywny tryb życia jest bardzo ważny aby zachować zdrowie oraz warto brać z życia najwięcej jak się da. Widząc jak przyroda rozkwita i zmienia się krajobraz wokół nas, łatwiej jest coś w sobie zmienić. Stanie cały czas w tym samym miejscu i nic nie robienie zabija w nas pasję i kreatywność, a także optymizm. Człowiek musi iść do przodu i rozwijać się.

Każdy dzień każdego poranka daje nam drugą szansę, aby dzisiaj był lepszy dzień. Nie marnuj dnia na zamartwianie się, nie narzekaj, że twoje życie nie zmieni się. To jak będzie wyglądało twoje życie zależy tylko od ciebie, tylko ty sam jesteś władcą swego losu.

Wiosna ma to coś w sobie. Przyroda na wiosnę zmienia się. Wszystko wokół na nowo budzi się do życia, dlatego to najlepsza pora, aby coś zmienić w swoim życiu. Zmień siedzący tryb na bardziej aktywny tryb życia, a w przyszłości będziesz cieszył się lepszym samopoczuciem i zdrowiem. Wystarczy tylko wyjść z domu na spacer, na wrotki, rower czy spotkanie ze znajomymi.

Aktywne sposoby spędzania wolnego czasu na wiosnę.
Jazda na rowerze: 

Początek marca to idealny czas na przygotowanie swojego roweru do nowego sezonu. Jeśli sama tego nie potrafisz możesz poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Gdy już twój sprzęt będzie gotowy, zaplanuj trasę, zaproś znajomych i w drogę.

Rolki, wrotki:

Zimą popularne były łyżwy, a na wiosnę zamień płozy na kółka. Niedawno do mody powróciły słynne wrotki. Gdy więc nie potrafisz jeździć na rolkach, wybierz wrotki. Nauka na nich jest o wiele łatwiejsza. Sama osobiście planuję zakupić własne wrotki. Dobrze jest poszukać w swojej okolicy odpowiedniego miejsca, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Dla początkujących polecam połączyć rolki z nordic walking.

Kino:

Każde wyjście z domu można zaliczyć do aktywności, nawet zwyczajne wyjście do kina czy teatru. Sprawdź repertuar najbliższego kina w okolicy i wybierz się do kina. Nie potrzeba drugiej osoby, aby obejrzeć ulubiony film.

Kawiarnia:

Po kinie wybierz się do pobliskiej kawiarenki na kawę i ciacho. Weź ze sobą ulubioną książkę.

Zrób coś nowego:

Zapisz się na kurs prawa jazdy czy naucz się szyć na maszynie. Obie te umiejętności bardzo się w życiu przydają. Podobnie jest z nauką języka obcego. Jeśli marzysz, aby płynnie mówić po hiszpańsku, to skorzystaj z oferty szkoły językowej i wybierz swój ulubiony język.

Masz tylko jedno życie. Korzystaj z każdego ofiarowanego Tobie dnia. Szkoda czasu na narzekanie. Nie czekaj aż ktoś zrobi pierwszy krok przed tobą. Jesteś tutaj (na świecie) z jakiegoś powodu, a nie z przypadku.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments