rutyna w związku

Czy rutyna w związku zabija miłość.

Życie w długoletnim związku to trudne wyzwanie. Czy rutyna w związku jest potrzebna czy zabija miłość?

Rutyna jest potrzebna, byście mieli poczucie, że stworzyliście normalną i trwałą relację. Jednak każdego dnia trzeba zabiegać o drugą osobę i walczyć o jej uczucia. Dla jednych rutyna w związku jest w porządku, a inni poszukują wrażeń na boku. Dlatego warto rozmawiać o swoich potrzebach w związku.

Rutyna powoli zabija związek. Na początku kiedy się poznaliście zaskakiwaliście się wzajemnie, robiliście sobie niespodzianki, jednak z czasem poznajecie się coraz lepiej. Znacie się już długo, więc wiecie o sobie już co nieco o sobie. Rutyna to przyzwyczajenie, czyli coś co zawsze jest, a więc już nie trzeba o to się starać czy dbać.

Jak uniknąć rutyny w związku?
Szczera rozmowa!

Rozmawianie o swoich potrzebach i uczuciach z partnerem jest bardzo ważne. Gdy tego brakuje wtedy wkrada się rutyna. Aby temu zapobiec warto dużo ze sobą rozmawiać. Porozmawiajcie ze sobą jak minął wasz dzień, co ciekawego wydarzyło się w pracy. Zapewne dawno razem nigdzie razem nie wychodziliście razem. Wyjdźcie razem na randkę do kina bądź do waszej ulubionej knajpki czy po prostu na spacer.

Randki

Umówcie się na randkę na mieście, tak jak dawniej, na którą każdy z was dotrze oddzielnie. Przypomnij sobie gdzie byliście na swojej pierwszej randce i zabierz ją w to samo miejsce. Kiedy będziecie wspominać jak się poznaliście, to dawne uczucia powrócą, a przy okazji przypomnisz sobie dlaczego zakochaliście się w sobie.

Czasami wystarczy spojrzeć na partnera oczami innej kobiety, a wtedy dowiesz się dlaczego zakochałaś się w nim. Takie rozwiązanie jest stosowane dla par z długim stażem partnerskim. Wyobraź sobie, że widzisz swojego partnera po raz pierwszy i zastanów się co czujesz w tej chwili. Wypisz swoje odczucia na kartce, a potem podziel się nimi z partnerem.

Okazywanie uczuć i kontakt fizyczny.

Zazwyczaj w stałych związkach pary zapominają już jak kiedyś zwracały się do siebie. Okazywanie uczuć sobie nawzajem jest potrzebne, dlatego kiedy robisz mu kanapki do pracy dodaj karteczkę ze słodkim napisem. Nawet jeśli jesteście zmęczeni po pracy, to pamiętajcie aby się przytulić i potrzymać za rękę.

Tajemnicą szczęśliwych par jest to, że nie skupiają się na złych momentach w związku: kłótniach, konfliktach, ale próbują zrobić coś, aby w ich związku panował śmiech, szczęście i miłość.

Szczęście to…? Czym dla Ciebie jest szczęście?

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments