Święta oczami Singielki

Gdy zbliżają się Święta, niektórzy single najchętniej wyjechaliby gdzieś daleko, aby tylko uniknąć krępujących pytań od rodziny dotyczące swojego stanu cywilnego. Jak wyglądają święta oczami Singielki?

Atmosfera Świąt działa oczyszczająco. Nieporozumienia się wyjaśniają, relacje prostują, twarz zachowana. Nikt przecież nie musi wiedzieć, że zostałam kłamczuchą. Czy tak wyglądają święta widziane oczami z perspektywy singielki? Jeżeli spojrzymy na to od innej strony i wcześniej przygotujemy sobie odpowiedzi na pytania, to atmosfera Świąt przebiegnie sielsko i dopiero po świętach wszystko wróci do normy. Święta to przede wszystkim czas spotkań rodzinnych.

Magia Świąt Bożego Narodzenia.

Prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia to żłobek i narodziny Jezusa, to Jego powinniśmy wyczekiwać, a nie na prezenty, które znajdujemy pod choinką. Choinka w moim domu jest bardzo ważna, nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. To symbol przy którym cała rodzina spotyka się i dzieli się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia, a potem dopiero siadamy do stołu.

Podczas Świąt wszyscy na chwilę zapominamy o codziennych obowiązkach i pracy, do której musimy chodzić, aby mieć za co opłacić rachunki i na przyjemne wydatki.

Święta to wspaniały okres, na który warto czekać cały rok. Jednak centra handlowe psują urok tych Świąt puszczając już w październiku świąteczne piosenki i dekorując witryny świątecznymi akcentami w listopadzie.

Święta oczami Singielki.

Podczas Świąt najlepiej wypoczywam w gronie najbliższych znajomych. Niby mówi się, że z rodziną to najchętniej, ale tylko do zdjęcia. Jednak nie ma w tym odrobiny prawdy. Zdarzają się kłótnie i kryzysy, ale to zwykła codzienna sprzeczka i każdy ma prawo do swojego zdania. A ja mam swoje życie i mam prawo do własnego szczęścia na swój sposób.

Święta to czas pojednania.

Wiem, jak trudno wyciągnąć rękę do zgody jako pierwszy, ale warto spróbować zamiast czekać aż druga osoba zrobi to za nas. Czasami zwlekamy zbyt długo aż później się okazuje, że jest już za późno. Potem to my męczymy się z tym, zadając sobie pytanie: dlaczego? Dlaczego to tak się skończyło? Życie jest krótkie i kruche, więc warto doceniać każdą dobrą chwilę.

Wigilia singielki wcale nie musi być smutna.  Może Św. Mikołaj nie spełnił wszystkich życzeń, ale warto mieć wokół siebie przyjaciół, na których zawsze możesz liczyć.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LibraryGirl
3 stycznia 2017 12:20

Cóż, ja niestety usłyszałam w Święta, dlaczego taka dziewczyna się "marnuje"…