Sztuka uwodzenia

Podczas flirtu najważniejszy jest kontakt wzrokowy, który sprawia że stajesz się bardziej pewna siebie. Natomiast oczy są magnesem, który przyciąga uwagę drugiej osoby.

Flirt to forma uwodzenia. Sztuka flirtu wcale nie jest trudna i można się go łatwo nauczyć. Możemy wyróżnić 5 rodzajów flirtowania: tradycyjne, fizyczne, szczere, figlarne i uprzejme. Flirt poprawia nam trochę humor i jest dobrym sposobem na nawiązanie nowej znajomości. Wiele osób źle podchodzi do nauki flirtowania, dlatego postanowiłam zdradzić kilka tajemnic prawidłowej nauki sztuka flirtu.

Czy flirtowania można nauczyć się?

Oczywiście, że tak. Naukę flirtu można porównać np. do kursu prawa jazdy. Na początku musisz nauczyć się kierować kierownicą i zmiany biegów,  a po pewnym czasie prowadzenie samochodu staje się naturalne. Podobnie jest z flirtem. Sztuka flirtu wymaga znajomości języka miłości, a dla niektórych język miłości to wciąż język obcy.

Zasada 1. Kontrola własnego ciała.

Na początku musisz nauczyć się panować nad swoim ciałem i emocjami, być bardziej pewniejszą siebie, a po pewnym czasie rozwinie się w tobie również poczucie humoru. Na mężczyzn nic tak nie działa jak pewna siebie kobieta, która zna swoją wartość.

Zasada 2. Liczy się pierwsze wrażenie.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Pamiętaj o mowie ciała i uśmiechu. Pewności siebie doda ci dopasowana bielizna, której nie musisz nikomu pokazywać, ona po prostu ma być pod spodem prawie nie wyczuwalna.

Zasada 3. Nie mów wyłącznie o sobie.

Pierwszą rzeczą co odstrasza rozmówce jest gadulstwo. Pozwól dojść do słowa drugiej osobie i nie mów zbyt wiele o sobie. Na początku dobrze jest powiedzieć parę słów o sobie, ale nie musimy od razu opowiadać całego swojego życiorysu.

Zasada 4. Komplementy.

Zarówno kobiety i mężczyźni lubią przyjmować komplementy. Mężczyźni lubią kobiety z poczuciem humoru, a więc nie bądź zbyt poważna oraz nie narzekaj na swój los.

Zasada 5. Lekki dotyk.

W flircie ważną rolę odgrywa dotyk, lekki, spontaniczny i niewinny. Większość mężczyzn, jak i kobiet zwraca uwagę na głos i to w jaki sposób mówimy, czy robimy to płynnie i szybko czy jesteśmy onieśmieleni sytuacją. Znaczenie ma również nasza postawa, to w jaki sposób trzymamy głowę lub gestykulacja rąk.

Zasada 6. Bądź szczery.

Zawsze najważniejsza jest szczerość, także w flirtowaniu. Jeżeli podoba ci się przystojny chłopak z sąsiedztwa, to zagadaj go ot tak np. zapytaj go która godzina? Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, ty nie będziesz siebie zadręczała dlaczego nie odezwałaś się pierwsza.  Większość mężczyzn woli kiedy to kobieta robi pierwszy krok, dlatego nie bój się go i naucz się zabawy w flirt.
Jaka powinna być idealna randka? Nie ma z góry ustalonych zasad. Wszystko zależy od dwojga ludzi, którzy umówili się ze sobą. Jednak najważniejsze jest, aby nie udawać kogoś kim się nie jest. Po prostu być sobą bez skrępowania.

Serce kobiety można zdobyć szczerością, prostotą i konsekwencją. Bez drogich prezentów, fajerwerków i przechwałek. Kobiety są dzisiaj bardziej niezależne i samodzielne niż kiedyś, ale to nie oznacza że nie potrzebują czasami troski i przytulenia. Mężczyzna powinien być dżentelmenem: odsunąć krzesło, przepuścić w drzwiach. W tych sprawach damsko-męskich jestem tradycjonalistką.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AgentGirlBlog
20 marca 2017 11:31

Zgadzam się w stu procentach. Widzę, że notka nie tylko dla singielek. Podoba mi się, że podkreśliłaś o byciu gentelmenami. To na prawdę sztuka być nim chociaż trochę w dzisiejszych czasach. W tym temacie też jestem tradycjonalistką.

Anonimowy
Anonimowy
25 marca 2017 09:57

Flirt… po tylu latach związku już nawet nie pamiętam co to jest! Ale faktycznie masz rację. Trzeba wysoko stawiać poprzeczkę, a nie brać "to się się przypałętało" 😉