toksyczne relacje

Toksyczne relacje.

Toksyczne relacje są wtedy kiedy druga osoba zaczyna powodować, że dusisz się w obecnym związku. Sprawia wrażenie dobrej i miłej, ale w rzeczywistości pragnie zatruć Ci życie i sprawić, abyś czuł się źle.

Poprzez toksyczne relacje czujesz się nieszczęśliwa. Masz wrażenie, że twój partner kontroluje cię na każdym kroku, a co powoduje, że dusisz się w obecnym związku? To wszystko może wskazywać, że tkwisz w toksycznym związku. Po czym poznać, że osoba z którą jesteś jest toksyczna i ma na ciebie negatywny wpływ.

Toksyczna osoba jest jak trucizna, która po dostaniu się do organizmu, w określonej dawce, powoduje niekorzystne zaburzenia w jego funkcjonowaniu. Inne niekorzystne zmiany w organizmie mogą działać gwałtownie lub gromadzić się w organizmie, powodując zatrucia przewlekłe.

Po czym rozpoznać osobę toksyczną?

Toksyczne osoby próbują kontrolować innych stosując wobec nich szantaż emocjonalny. Często lubią testować innych, aby sprawdzić czy ich uwaga jest w całości skupiona wobec nich. Toksyczne osoby stosują różne techniki manipulacji, lubią osądzać i poniżać innych. Czerpią radość z tego, że ktoś inny zmaga się z trudnościami. Toksyczni ludzie zazwyczaj więcej mówią niż słuchają. Jeżeli ktoś nie słucha tego co inni mają do powiedzenia to sygnał, że masz do czynienia z osobą toksyczną.

Jeśli ktoś nie akceptuje Cię i wymusza, abyś się zmieniła to również jedna z oznak, że masz do czynienia z osobą toksyczną. Ważnym elementem rozpoznawczym jest obsesyjna zazdrość o drugą osobę. Toksyczna osoba chciałaby, aby cała twoja uwaga była skupiona tylko na nim. Mówi, że twoi znajomi mają zły wpływ na ciebie, będzie nastawiał ciebie przeciwko nim.

Osoba toksyczna ciągle prowokuje kłótnie i wywołuje afery.

Czynnikiem decydującym o tym, że żyjesz w związku z osobą toksyczną jest to, że nie cieszy się ona z twoich sukcesów i osiągnąć zawodowych. Zdrowy związek polega na wspieraniu siebie nawzajem, natomiast w toksycznym związku jest na odwrót. Kiedy ty dostajesz awans, to on zamiast się cieszyć będzie robił ci wymówki, że teraz będziesz mniej czasu spędzała z nim.

Przykładem szantażu emocjalnego może być na przykład to, że każe ci wybierać albo ja albo twoja praca, pasja, hobby itp.itd.

Gdy już zindentyfikujesz, że masz w swoim otoczeniu osoby toksyczne, to pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to trzymać wasze relacje na dystans, ograniczyć do minimum albo jeśli to możliwe zerwać kontakty całkowicie. Bądź w tym konsekwentny.

Posiadanie w pobliżu siebie toksycznej osoby to też dobra okazja, aby ćwiczyć ustanawianie i egzekwowanie swoich osobistych granic. Postaraj się otaczać osobami pozytywnymi, które Cię szanują, motywują i sprawiają, że czujesz się dobrze. Tych toksycznych odstaw na boczny tor. Czasami trzeba zaakceptować prawdę i przestać marnować czas na niewłaściwych ludzi.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments