kłamstwa na randkach

Trendy randkowe – uważaj na te sygnały!

Poznajesz nową osobę, dobrze się wam rozmawia, jednak po jakimś czasie ona nagle znika. Od kilku lat pojawiają się nowe trendy randkowe, na które lepiej uważać.

Poznając drugą osobę nie zawsze jesteśmy przejrzeć jakie ma zamiary wobec nas. W randkowaniu pojawiły się dość nietypowe trendy randkowe, które chciałam opisać, żeby przestrzec niczego nieświadome osoby. Dlatego jeżeli wybierasz się na randkę, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

6 trendy randkowe, na które lepiej uważać, dlatego zanim umówisz się na randkę koniecznie przeczytaj ten artykuł.

#MOSTING

To nic innego jak sytuacja, w której nowo poznany partner wręcz bombarduje drugą osobę komplementami i zapewnieniami o szczerości uczuć, po czym… przestaje odpowiadać na telefony, sms’y i znika bez słowa wyjaśnienia. Przyczyną mostingu jest brak empatii, zaburzenia emocjonalne lub po prostu działanie pod wpływem chwili.

Inne powody, dla których ktoś dopuszcza się #mostingu to nie radzenie sobie z własnymi emocjami.  W niektórych przypadkach mężczyzna może naprawdę odczuwać namiętność, którą pokazuje na początku znajomości, ale później uświadamia sobie, że to już po prostu minęło. Zamiast konfrontować się z kobietą, podejmuje tchórzliwą decyzję i po prostu znika z dnia na dzień. To nic innego jak brak dojrzałości i szacunku.

#GHOSTING

#GHOSTING inaczej nazywana potocznie „metoda na ducha”. Pod tym kryje się niestety pewna dość popularna obecnie strategia kończenia znajomości bez słowa i bez żadnej konkretnej przyczyny. Po prostu ktoś z dnia na dzień przestaje odpisywać na SMSy, blokuje nas na portalach społecznościowych, mimo że nawet kilka dni wcześniej deklarował płomienne uczucia.

Przeważnie „duchami” są osoby niechętne do poważnego angażowania się, a przy tym niedojrzałe emocjonalnie. Osoby takie mają tendencję do unikania konfrontacji twarzą w twarz i udawania, że nie było całej znajomości, że w ogóle druga osoba nie istnieje.

#ghosting to akt egoizmu, bo mamy tu sytuację, gdy ktoś dla świętego spokoju decyduje się nie uszanować uczuć drugiej strony i się ulotnić ze znajomości… jak duch. Ofiarami „duchów” może być każdy, bo to nie jest kwestia ich cech, a unikającej osobowości „ducha”, który nie potrafi mówić o swoich prawdziwych uczuciach, oczekiwaniach i wybiera drogę na skróty.

Cechy „ghosta”: Nigdy nie odzywa się pierwszy. To zawsze ty inicjujesz kontakt. Zwykle nie ma dla nas czasu, widujecie się rzadko i na krótko. Odpowiada półsłówkami.

#ORBITING

#ORBITING oznacza koniec relacji, zniknięcie z życia realnego drugiej osoby, ale tzw. „trzymanie jej/go na swojej orbicie”, czyli nie usuwanie z social mediów. Nie usuwamy ludzi z mediów społecznościowych z prostego powodu, bo wciąż jesteśmy ich ciekawi, co u nich słychać. Obserwowanie życia innych jest jak oglądanie serialu, a szczególnie ekscytujące są losy „bohaterów”, z którymi się spotykaliśmy, choćby przez chwilę byliśmy częścią ich życia.

Pytanie najważniejsze po co utrzymać z byłym partnerem kontakt wirtualny, jeśli tak naprawdę ze sobą nie potraficie rozmawiać na żywo?

#BREADCRUMBING

#BREADCRUMBING – najtrudniejszy ze wszystkich wymienionych – polega na wysyłaniu fałszywych i sprzecznych sygnałów do danej osoby, aby upewnić się, że wciąż tam jest i czeka. Polega na nieustannym jej zwodzeniu, dając nadzieję drugiej osobie, ale w głębi duszy wiedząc, że nie zmierza to donikąd, ponieważ nie są w żaden sposób gotowi oddać serca drugiej osobie.

#breadcrumbing to w pewnym sensie bawienie się cudzym uczuciem, a to jak wiadomo nie jest przyjemne ani grzeczne.

Oto kilka wskazówek jak rozpoznać, że stałeś się ofiarą którejkolwiek metody ‚trendy randkowe’:

1.Obiektywnie przeanalizuj sytuację. Ale musisz przeanalizować sytuację tak obiektywnie, jak to tylko możliwe.

Czy to normalne, że otrzymujesz wiadomości od swojego partnera raz na parę tygodni? Poza tym, czy naprawdę pragniesz relacji, w której kiedykolwiek coś jest nie tak, to ty masz poczucie winy?

2.Wyznacz granice. Bez względu na wszystko, spróbuj tę sprawę wyjaśnić i ustal granice. Jeśli nadal nic się nie zmieni, by poprawić sytuację, wiesz, że taka relacja nie jest dla ciebie dobra.

Oprócz powyższych występują jeszcze dwa inne trendy randkowe związane z porą roku:

#FRECKLING występuje zazwyczaj latem podczas wakacji i oznacza niedbałe zaangażowanie się w relacje, spędzanie ze sobą długich, leniwych wieczorów tylko po to, by odpuścić wraz z zakończeniem wakacji.

#CUFFING występuje w sezonie jesień i zima, gdy temperatura spada, aż do wiosny (oficjalnie sezon trwa od 1 listopada do 15 lutego). Zwolennicy twierdzą że jesień uważana jest za najodpowiedniejszą porę roku na łączenie się w pary, w tym czasie wieczory bywają chłodne, a dni stają się coraz krótsze.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments