Wiedza to potęgi klucz.

Nauka jest kluczem do sukcesu. Mówią ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz. Wiedza zdobyta w szkole przydaje się potem w dorosłym życiu.

Szkoła to miejsce, gdzie możesz nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, które warto utrzymywać nawet już po skończeniu szkoły, pierwsze miłostki i zauroczenia. W szkole można przede wszystkim wiele się nauczyć, co w późniejszym czasie z pewnością okaże się pomocne. Czasami myślisz po co uczyć się dat historycznych, zasad fizyki czy reakcji chemicznych. W szkole podstawowej dopiero zaczynasz poznawać siebie i szukasz najlepszej dla ciebie ścieżki kariery zawodowej. Dlatego warto próbować nowych rzeczy i uczyć się wszystkiego. Nie musisz być prymusem z każdej dziedziny, ale warto w życiu próbować wszystkiego.

Kiedy spróbujemy już wszystkiego wtedy łatwiej będzie nam wybrać dalszą drogę, w tym kierunek studiów czy praca. Będziesz wiedział w czym jesteś najlepszy i jaki kierunek studiów jest dla ciebie odpowiedni. Studia nie są obowiązkowe, lecz rozwijają prawdziwe pasje i zainteresowania. Pod warunkiem, że są dobrze wybrane. Potem łatwiej znaleźć pracę, która daje satysfakcję nie tylko finansową, ale też sprawia, że czujemy się spełnieni zawodowo.

W polskich szkołach jak i zagranicznych występuje skala ocen. Oceny są wyznacznikiem nie tylko dla nauczycieli, aby zobaczyć umiejętności uczniów. Ty sam również masz wgląd do swoich ocen i możesz wykorzystać to do poprawy swoich umiejętności. Jednak ocena to tylko liczba, która nie powinna wpływać na klasyfikację ucznia do danej szkolnej grupy. Niestety prawda jest brutalna. Uczniowie, którzy mają wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki nazywani są popularnie zwane „kujonami”, a uczniów, którym najsłabiej idzie nauka nazywani są „nieukami” (to łagodna forma).

Oceny są wyznacznikiem jakości pojętego materiału przez ucznia. Pomimo tego, że w szkole nauczyciel musi cię jakoś ocenić, to ty i tak uczysz się tylko wyłącznie dla siebie.

W dorosłym życiu kiedy już znalazłeś wymarzone stanowisko pracy nikt nie zapyta cię jaką miałeś ocenę z matematyki, fizyki czy polskiego. Na rozmowie o pracę pytają o konkretne informacje, a końcowa ocena nikogo nie interesuje. Dlatego warto poznawać siebie i próbować swoich sił w każdej dziedzinie póki masz jeszcze na to czas. Szkoła daje ci jedyną niepowtarzalną możliwość próbowania i sprawdzania się w różnych rolach.

Ucząc się niezwykle ważna jest systematyczność i regularne powtarzanie materiału. Nie ważne czy jesteś w szkole podstawowej, liceum czy na studiach, a może w dorosłym życiu postanowiłeś rozpocząć naukę nowego języka czy umiejętności. Codzienne powtarzanie materiału czy słówek pomaga w lepszym zapamiętywaniu np. w pierwszym tygodniu uczysz się tylko 3-5 słówek lub zdań. Dobrze jest rozdzielić materiał do przyswojenia na mniejsze części. Ucząc się niesystematycznie i później musisz nauczyć się wszystkiego naraz sprawia, że czujesz się bardziej wyczerpany.

Może Ci się spodobać

1
Dodaj komentarz

avatar
500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Patryk Tarachoń Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patryk Tarachoń
Gość

Wspaniale, że idziesz w tę stronę. Śledzę Twój blog i jestem z Ciebie bardzo dumny. 🙂