książki pod choinkę

Książki pod choinkę jako prezent?

Święta Bożego Narodzenia to świetna okazja, aby podarować komuś książkę lub sprawić samemu sobie przyjemność i w chwili wytchnienia poczytać. Książki pod choinkę to idealny prezent dla lubiących czytać.

Szukając prezentu pod choinkę możemy obdarować miłośnika książek nową książką. Bo czemu nie sprezentować komuś książki pod choinkę? Poniżej wybrałam dwie w klimacie świąt Bożego Narodzenia.

Powieść opowiadająca o kobiecie, która jest przekonana, że nie zasługuje na spełnienie żadnych marzeń. Julia zamknęła cały swój świat w czterech ścianach maleńkiego  mieszkania na 11 piętrze wieżowca. Na zewnątrz pozostało jej poprzednie życie, do którego nie ma już powrotu jej zdaniem. Julia zajmuje się aranżacją witryn sklepowych i pewnego dnia dostaje pracę, aby udekorować witrynę przy alei siódmego anioła. Podczas przeszukiwania magazynu sklepu Julia odkrywa stary sekretarzyk, a w nim list napisany przed kilku laty przez małego chłopca z nietypową prośbą. Julia postanawia odnaleźć autora listu, dzięki czemu odkrywa tajemnicę siedmiu aniołów.

Pierwszy tom 'Mansardy pod Aniołami'. „Cuda i cudeńka” to pełna ciepła opowieść o odzyskanych nadziejach, potrzebie bliskości, sile kobiecej przyjaźni i zwyczajnej, codziennej dobroci. Pewnego dnia Lena przyjeżdża do babci, aby się nią opiekować po udarze. Babcia nic nie mówi ani nie odzywa się do wnuczki. Lena postanawia poznać sąsiadów babci m.in. ekscentryczną włoszkę po przejściach, starszą panią z psem oraz małżeństwo przeżywające kryzys z dwójką dzieci. Lena poznaje również drogą elektroniczną tajemniczego Borysa, którego mieszkaniem opiekuje się podczas choroby babci. Lena nawiązuje również bliższą relację z rehabilitantem babci, Jakubem. W tym małym, sennym miasteczku tylko na pozór nic się nie dzieje.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments