planowanie dnia

Zaplanuj swój dzień.

Czas to jednostka bezcenna. Każda sekunda naszego życia jest bardzo ważna i warto zaplanować każdy dzień.

Naukowcy przeprowadzili badania, że posiadanie celu w życiu zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci. Jedną z przyczyn podali, że planowanie i posiadanie celu powoduje obniżenie kortyzolu w organizmie. A jak wiemy – stres to cichy zabójca. Mając cel w życiu myślisz o tym jak go zrealizować.

Nowy miesiąc to dla mnie zawsze nowe wyzwania, dlatego zawsze pod koniec miesiąca przygotowuję plan na nowy miesiąc, dzięki czemu mam wszystko ważne pod kontrolą i zapisane. Oczywiście zostawiam miejsce na niespodziewane zwroty i spontaniczne zdarzenia.

Jak ważna jest organizacja pracy? Robienie notatek i zapisywanie ważnych spotkań czy wizyt u lekarza pomaga w lepszej ocenie moich działań. Dzięki temu wiem co już wykonałam, a nad czym muszę jeszcze popracować.

Planowanie pomaga wyrobić w sobie nawyk dobrej organizacji pracy, przykładowo jeżeli uda Ci się czegoś dokonać to mobilizuje do dalszego działania.

Planowanie jest pomocne, aby sprawdzić ile czasu zajmują nam „pożeracze czasu” . Portale społecznościowe mają taką moc, że wchodzisz na kilka minut, a okazuje się, że straciłeś ponad 1-2 godziny, które mógłbyś spożytkować znacznie lepiej.

Nie zawsze wszystko co sobie zaplanuje uda się łatwo wykonać. To, że nie uda się zrealizować jakiejś sprawy w czasie, w którym ją zaplanowałam, nie przejmuję się. Czasami jest, tak że chcesz zrobić jak najwięcej w jednym dniu, a doba ma przecież tylko 24h! Dlatego dobrze jest przy planowaniu wziąć pod uwagę naszą wydajność, aby mierzyć siły na zamiary.

Porażki zdarzają się każdemu. Są one w pewnym sensie dobre, bo uczą cierpliwości. Porażka uczy nas tego, że zawsze warto próbować ponownie, a więc jeśli pierwszy raz ci nie wyjdzie, to popracuj nad sobą i spróbuj ponownie jeszcze raz. Nie przejmuj się, kiedy ponownie nie wychodzi. Ważne jest, aby próbować i uczyć się na błędach.

Inaczej jest gdy ciągle coś odkładamy na wieczne później to zrobię, później się za to zabiorę, a wiadomo, że nigdy nie będzie idealnego momentu niż teraz, bo my żyjemy tu i teraz, a nie w przyszłości.

W galerii możesz zobaczyć jak prezentują się moje osobiste plannery organizacyjne, które możesz otrzymać po zapisaniu się do mojej listy mailingowej.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments