związek na odległość

Związek na odległość – razem czy osobno.

Czy można kochać na odległość nie widząc drugiej osoby? Czy związek na odległość w dzisiejszych czasach jest normą?

Związek na odległość to wielkie wyzwanie dla zakochanych, bo czy można kochać kogoś na odległość? Aby związek trwał potrzeba rozmowy, bliskości i tęsknoty. Czy w związkach na odległość kiedy partnerów dzieli czasami nawet ponad 200 km jest możliwa bliskość? Czy w czasach emigracji za pracą i lepszym życiem związki na odległość są normą?

Związki na odległość można podzielić na dwie grupy. Jedna to te, które zostały rozdzielone wyjazdem do pracy, a wcześniej były normalnym związkiem, gdzie spędzali razem każdy dzień, a więc znacie się już na tyle dobrze, że wiesz czy możesz zaufać partnerowi. Takie związki, które wcześniej były już razem ze sobą mają większe szanse na przetrwanie rozłąki niż takie, które poznały się przykładowo na wakacjach, a potem dowiedziałaś się, że on mieszka na drugim końcu Polski od ciebie. Zazwyczaj pary, które poznają się na urlopie wakacyjnym i jednocześnie dzieli je duża odległość nie wytrzymują próby czasu.

Wolałabym być daleko stąd od ciebie, ale czuć bliskość, niż być blisko ciebie, ale czuć dystans”. Czasami mówi się o samotności w związku, kiedy pary żyją obok siebie, ale nie potrafią ze sobą rozmawiać. Już wcześniej pisałam o tym jak nie dać rutynie w związku zabić miłość.

Dzielcie się swoimi przeżyciami.

Emocje i komunikacja to ważne elementy, które pozwalają scalać związek. Dlatego interesuj się co robi druga osoba. Opowiadajcie sobie nawzajem co wydarzyło się każdego dnia. Zazwyczaj pary, które żyją obok siebie rzadko umieją ze sobą rozmawiać, siedzą obok siebie oglądając program, a potem zasypiają. Natomiast kiedy partnerów dzieli odległość potrafią lepiej docenić czas spędzony razem. Rutyna jest potrzebna, by mieć poczucie, że stworzyliście normalną i trwałą relację. Wystarczy codzienna rozmowa telefoniczna po pracy lub wieczorna pogawędka przez skype’a bądź „kocham Cię” wysyłane zawsze przed snem. Chodzi o to, byście mieli coś, co uczyni waszą relację stabilną i intymną.

Dzwońcie do siebie.

Każda relacja, a już szczególnie ta na odległość, potrzebuje stałego, jak najczęstszego kontaktu – rozmów, SMS-ów, MMS-ów, maili. Jeśli zobaczysz coś ciekawego w drodze ze szkoły lub pracy, zrób zdjęcie i wyślij je ukochanemu. Bądźcie w stałym kontakcie. Umówcie się że o danej godzinie będziecie razem oglądać film lub grać w grę online. By utrzymać związek na odległość, zaangażowanie powinno być obustronne i całkowite. Trzeba w tę relację włożyć sporo pracy. Wyjdź z inicjatywą i bądź kreatywna. Zaskocz swojego ukochanego prezentem wysłanym pocztą lub spontaniczną wizytą w weekend.

Zaufanie to podstawa!

Zaufanie to podstawa każdego związku. Nie wpadaj w obsesję, jeżeli partner nie odebrał połączenia od ciebie, to nie musi oznaczać, że umówił się z inną kobietą za twoimi plecami. Rozmawiajcie ze sobą o swoich niepewnościach i obawach związanych z odległością. Bądźcie dla siebie wsparciem.

Wspólna przyszłość!

W związku na odległość wszystko musi być przejrzyste. Musicie być zgodni co do wzajemnych oczekiwań i zasad wspólnego funkcjonowania. Aby związek na odległość mógł przetrwać musicie mieć wspólny cel, na który będziecie razem czekać. Może to być wspólnie spędzone święta czy weekend kiedy to on przyjedzie do ciebie bądź ty odwiedzisz go. Planujcie wspólnie randki, co będziecie razem robić kiedy znowu się zobaczycie. Snucie wspólnych wizji i planów na przyszłość oznacza, że jesteście stworzeni dla siebie.

Gotowość do zmian.

W związku na odległość jedno z was musi być przygotowane do zmian. Jeżeli jesteście już razem przez jakiś czas to warto mieć w planach przeprowadzkę do innego miasta do ukochanego. Związki na odległość są dobre, aby poznać się jeszcze lepiej czy jednakowo tęsknicie za sobą czy myślicie o sobie nawzajem oraz czy planujecie razem wspólną przyszłość. Związek na odległość może trwać rok czy 2 lata, czasami dłużej, ale warto być zawsze przygotowanym na zmiany. Wiecznie nie będziecie żyć na odległość, a widywać tylko w weekendy.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments